MENU

Експерти з кібербезпеки розповіли про нову схему шахрайства в Instagram

552 0

Фахівці міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення, експерта в області кіберзахисту - компанії ESET розповіли про нову схему шахрайства в Instagram, згідно з якою зловмисники створюють копії реальних акаунтів, додають до них друзів з існуючого профілю і просять їх перерахувати певну суму.

Про це повідомляється на сайті ESET.

«Розуміючи популярність соціальних медіа, кіберзлочинці постійно придумують нові схеми для обману і крадіжки грошей у користувачів. Останнім часом стає поширеною шахрайська схема зі створенням копій Instagram-акаунтів... І хоча здається, що перш ніж перерахувати гроші навіть добре знайомій людині, користувачі обговорюють це з власником облікового запису через іншу форму зв'язку або ретельно аналізують ситуацію, на жаль, часто люди все-таки стають жертвами кіберзлочинців», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Instagram додав нові функції, щоб підтримати малий бізнес

Фахівці ESET вирішили провести власний експеримент і перевірити, чи дійсно користувачі так легко стають жертвами шахрайства зі створенням копій акаунтів Instagram і без перевірки перераховують гроші зловмисникам. Для цього один з дослідників ESET створив копію свого профілю і розмістив в новому акаунті кілька фотографій, які раніше вже викладав. Він підписався на 30 акаунтів своїх друзів, щоб подивитися, хто з них підпишеться у відповідь і чи запідозрять вони шахрайство.

Читайте також: Facebook видалила близько 100 облікових записів, повʼязаних з Росією

Але вже зовсім скоро більшість з 30 друзів без перевірок і додаткових повідомлень почали стежити за його фальшивим аккаунтом. Далі дослідник хотів перевірити, чи надішлють його друзі гроші потенційним зловмисникам. Однак і цей етап експерименту показав невтішні результати - деякі з друзів легко погодилися перерахувати гроші.

«Як виявилося, через те, що люди публікують занадто багато особистої інформації в інтернеті, кіберзлочинці можуть легко цим скористатися. Все, що їм потрібно - це фальшивий аккаунт з фото реального людини і список його контактів», - підсумували фахівці з кібербезпеки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини