MENU

Безоплатні пологи в Україні більше не міф: що робити, якщо у вас все одно вимагають оплату за послуги?

751 0

Безоплатні пологи в Україні більше не міф: що робити, якщо у вас все одно вимагають оплату за послуги?Фото: Instagram viktoria.surzko.photo 

У батьків, які очікують на немовля, є багато турбот. Окрім підготовки до народження дитини, треба вирішити безліч питань щодо самих пологів – де народжувати, що з собою треба привезти в лікарню, потрібно обрати лікаря, якому можна довіряти, та медзаклад, де нададуть якісну меддопомогу, а також розуміти як і скільки потрібно за це заплатити. Але така підготовка вже в минулому!

З квітня цього року в рамках програми медичних гарантій пологи для матусь оплачує Національна служба здоров'я України. І вже за три місяці від старту змін, Національна служба здоров’я оплатила 61 тисячу пологів! 

Що це означає для майбутніх матусь? Що вони можуть народжувати у медзакладі, який оберуть самі, не купуватимуть медикаменти, не платитимуть за прийом пологів чи кесарів розтин, не купуватимуть речі, які знадобляться для догляду за здоров’ям мами або малюка, не платитимуть окремо лікарям чи медсестрам. Вся необхідна медична допомога, лікарські засоби та вакцини для матусь і їхніх малюків безоплатні, бо за це платить НСЗУ.

Що саме входить до пакета безоплатних послуг при пологах?

• Моніторинг стану до та після народження мами і немовля

• Лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби

• Меддопомога при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;

• Меддопомога при ускладнених пологах та кесаревому розтині

• Застосування епідуральної анестезії для мам

• Стабілізація стану дитини після народження

• Вакцинація немовля згідно з календарем профілактичних щеплень 

• Харчування під час перебування у стаціонарі

• Ліки та витратні матеріали з Нацпереліку, а також лікарські засоби, що закуповуються МОЗ України в централізовано за кошти платників податків.

Читайте також:  Дрімучі уявлення урядовців про сурогатне материнство: чи можна це виправити?

Наприклад, це кровоспинний препарат, що є дуже важливим, адже саме кровотечі є головною причиною смертності породіль, препарат для лікування дихальних розладів чи антирезусний імуноглобулін для новонароджених.

НСЗУ законтрактувала 396 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах, 70 з них — спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. За цей час НСЗУ виплатила цим закладам 500 млн гривень за надання допомоги пацієнткам. Наразі тариф за пологи складає 8 тисяч гривень.

Чи цього достатньо? Так. Тариф на пологи передбачає оплату за будь-який випадок пологів: фізіологічні, ускладнені, включно з передчасними пологами та кесаревим розтином. Якщо новонародженій дитині потрібна допомога у вигляді первинної реанімації, вона також має бути надана безкоштовно. Тому цей тариф є навіть більшим, аніж в середньому вартують фізіологічні пологи в державних чи комунальних медзакладах.

Читайте також: Сурогатне материнство – не "послуга", а право

Ця послуга — пріоритетна і в наступному році НСЗУ пропонує збільшити тариф у три рази — до 24 тисяч гривень.

Пріоритетність означає підвищену увагу та вимоги до якості надання послуг, наявності необхідного обладнання та команди фахівців, які зможуть надавати якісну допомогу мамам та немовлятам. Підвищення вимог до якості послуг означає також вищу конкурентоспроможність. Від цього виграють саме пацієнтки та їхні малюки.

 Якщо у вас вимагають оплату за послуги, які заклад зобов’язався надавати безоплатно, уклавши договір з НСЗУ, чи просто відмовляються надавати цю послугу — тут є докладна інструкція як діяти у такому випадку з корисними посиланнями.

Безоплатні пологи більше не міф! І що більше часу проходить від старту змін, то більше ми бачимо позитивних прикладів того, як пацієнтки та їхні малюки отримують якісну гарантовану медичну допомогу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини