MENU

Компромісна фігура: про введення Фокіна у ТКГ, – Дмитро Снєгирьов

928 3

Компромісна фігура: про введення Фокіна у ТКГ, – Дмитро Снєгирьов

Залучення 87-річного Вітольда Фокіна у склад української делегації ТКГ – це спроба оживити мертвонароджений мінський формат перемовин. Кравчуку ж це дає можливість для маневрів.

Україна намагається показати, що мінський формат ще себе не вичерпав – Київ готовий йти на розумні компроміси. Призначення Вітольда Фокіна першим заступником Леоніда Кравчука у ТКГ тому підтвердження.

Рішення президента Володимира Зеленського критикують, мовляв, він залучає старі обличчя – Вітольду Фокіну майже 90 років. Проте у такому ході є раціональне зерно.

Показово, що фігуру Фокіна на диво спокійно сприйняли і зі сторони Росії, й представники так званих "республік". Це позбавляє фактору подразника на перемовинах. Можна говорити, що українська сторона вгадала. Його розуміють ті, кого можна назвати представниками фінансово-політичних кланів, які попри війну зберегли свої статки й вплив на окупованій території.

Читайте також: Новий ультиматум: що вимагає Кремль в обмін на тишу на Донбасі

У жовтні 1990 року Фокін виконував обов'язки голови Ради Міністрів УРСР, а вже у листопаді Фокіна затвердили на цій посаді. Прем'єр-міністром України він став у березні 1991 року.

Тому не випадково, що Фокін займеться організацією процесу перемовин між переселенцями і тими українцями, які живуть у ОРДЛО.

Головне, що така компромісна фігура дозволить Леоніду Кравчуку робити певні заяви, які будуть противагою позиції Фокіна, який буде більш договороспроможним.

Прикладом таких заяв є реакція представника МЗС Росії Марії Захарової, яка прокоментувала висловлювання глави ТГК Леоніда Кравчука про те, що йому незрозумілий особливий статус Донбасу. За її словами у екс-глави ТГК Леоніда Кучми не виникало питань по Мінським угодами.

"Учасники всі в темі: двоє були в контактній групі, один підписував мінські документи, один зробив їх частиною передвиборної програми", - заявила Захарова.

Читайте також: Одного разу Кравчук вже використав Фокіна. І він завжди готовий повторити, – Портников​​​​​​​

Це так звана гра противаг, яка використовується для балансу сил під час переговорного процесу.

На мою думку, Леоніда Кучму було виведено із ТКГ для збереження поля для дипломатичних маневрів, оскільки він є підписантом мінських домовленостей. Кравчук має більше шансів оживити мінський формат або ж вийти із нього.

Конче необхідно показати, що ми перехопили дипломатичну ініціативу – м’яч знаходиться на нашому полі. Тепер і від Росії можна вимагати дзеркальної реакції – підвищення суб’єктності їх членів ТКГ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ, історик, воєнний експерт


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини