MENU

Підвищенням мінімальної зарплати Зеленський тільки погіршить ситуацію – Пекар

725 0

Поговорім про болюче – про мінімальну зарплату

Це просто тупе підвищення податків, тому що дефіцит бюджету. Значить, "доїтимемо бариг".

Розгляньмо ситуацію на мікроекономічному та макроекономічному рівнях.

На мікроекономічному рівні, тобто на рівні підприємства, роботодавець має платити більше за кожного працівника, при тому, що продуктивність праці не змінилася (це наша біда, але то окрема тема).

Читайте також: Верховна Рада проголосувала за підвищення мінімальної зарплати

Значить, треба або підвищувати ціни, або звільняти людей (а в нас і так безробіття страшенно виросло), або просто припинити платити податки й піти в тінь (а ми ж хочемо зменшити дефіцит бюджету). І, звичайно, зупинити інвестиційні вкладення (а ми ж хочемо нових робочих місць).

А найбільше вдарить підвищення мінімальної зарплати по малому й середньому бізнесові, який і так ледве виживає після карантину – а саме він є основним інструментом збереження зайнятості, щоб не було "маршів порожніх каструль".

На макроекономічному рівні збільшення зарплати без збільшення продуктивності праці завжди веде до зростання цін і розкручування інфляції (а це вдарить по кожній сім’ї).

Читайте також: Підвищення заробітної плати потрібне, але не волюнтаристським шляхом напередодні виборів – експерт

У таких умовах Нацбанк мусить вирівняти стимули й підняти облікову ставку, що скоротить кредитування економіки. А ми ж начебто хотіли його збільшити, наповнюючи економіку грошима для розвитку? У нас і так частка інвестицій в економіці дуже мала, менше критичних 20%, від яких починається зростання.

Додайте зменшення конкурентоспроможності українських підприємств і зупинку посткарантинного відновлення, і ви отримаєте ще повнішу картину.

Я розумію бажання президента продемонструвати "покращення вже сьогодні", але натомість буде погіршення. Це не лікування головного болю відрубанням голови. Це лікування коронавірусу відрубанням голови. Тобто суперечить навіть елементарній логіці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини