MENU

Збільшення мінімальної зарплати насправді її лише зменшує, – бізнесмен

801 1

Збільшення мінімальної зарплати насправді її лише зменшує, – бізнесмен

Встановлення чиновниками мінімальної заробітної плати – один із видів втручання у підприємницьку діяльність. Як і будь-яке інше втручання, це має негативний вплив на ріст економіки і добробуту людей. Бо збільшення мінімальної зарплати насправді її лише зменшує.

Дозвольте пояснити.

1. Відомо, що рівень зарплати встановлює ринок праці. Чим більше пропозиція робочих місць або попит на робочу силу, тим вищою є заробітна плата.

Читайте також: Береза: Зарплаты растут, когда экономика на подъёме, а если пытаться делать это искусственно, то получается Венесуэла

2. Розмір зарплати також залежить від можливості підприємця залишатися прибутковим. Винагорода працівникові завжди залежить від рівня цін на продукцію та продуктивності його праці. 

3. Збільшення пропозиції робочих місць відбувається, коли кількість підприємців зростає та коли підприємці розвивають свій бізнес.

Читайте також: Підвищенням мінімальної зарплати Зеленський тільки погіршить ситуацію – Пекар

Тому штучне збільшення мінімалки:

1. Зменшує кількість робочих місць. Безробіття зростає. Адже дехто з підприємців просто не може платити більше через обмежену прибутковість.

2. Зарплати зменшуються, бо зменшується кількість робочих місць, відтак росте кількість тих, хто бажає їх зайняти. Звичайний закон попиту-пропозиції.

3. Збільшується податкове навантаження. А це означає, що у підприємців стає менше грошей на інвестиції та підвищення продуктивності праці. Це знову ж таки сприяє зменшенню оплати працівникам.

І це пояснює, чому мінімальну зарплату неможливо підняти до 100 тисяч гривень чи більше. Зрозуміло, що настане колапс. Слід розуміти, що ігнорування та незнання законів економіки завжди приводить до поганих або навіть катастрофічних наслідків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володимир ПОПЕРЕШНЮК, співвласник компанії Нова пошта


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини