MENU

Знайдена жінка, організм якої міг самостійно побороти ВІЛ

1077 0

Група американських вчених заявила про те, що в організмі ВІЛ-позитивної жінки не було виявлено клітин з потенційно активними вірусом.

Дослідники вважають, що організм жінки міг побороти вірус самостійно, тобто, без операцій і препаратів, повідомляє «Громадське».

Як правило, людина живе з ВІЛ все життя. Щоб не дати вірусу зруйнувати імунну систему, ВІЛ-позитивні люди приймають препарати, які пригнічують дію вірусу. Але приймати їх необхідно на постійній основі.

ВІЛ поширюється по організму за допомогою «самокопіювання» на основі ДНК здорової клітини. Одна з фаз цього процесу - провірус, коли вірус вже вбудувався в ділянку ДНК, але все ще знаходиться в «сплячому» стані. Саме препарати не дають йому «прокинутися».

Читайте також: Що їсти, аби покращити настрій та зменшити ризик появи проблем із ментальним здоров'ям

Разом з тим, деякі люди можуть спонтанно контролювати концентрацію ВІЛ в організмі без антиретровірусної терапії. Їх називають «елітними контролерами» і вважається, що їх всього 0,5% серед усіх ВІЛ-позитивних.

Чому це відбувається, поки неясно. Разом з тим, в організмі таких людей все одно зберігається певна частина ВІЛ, іноді настільки низька, що її не може виявити тест.

Саме на особливості «елітних контролерів» і звернули увагу вчені. Вони секвенували геном клітини кісткового мозку 64 таких людей і 41 пацієнта на антиретровірусній терапії. Виявилося, що у «елітних контролерів» набагато менше провірусів ВІЛ в геномі, ніж у пацієнтів на антиретровірусній терапії. У чотирьох з них взагалі 100% генома виявилися не уражені вірусом.

Читайте також: Далеко не "супер-фуд": яблука допомагають стати стрункішими, проте їхню користь переоцінюють

Крім того, в клітинах «контролерів» провірус виявили в некодуючих ділянках генома. Втім, поза їхнього організму ВІЛ в клітинах поширювався хаотично. Це дозволило вченим припустити, що причина існування «елітних контролерів», швидше за все, полягає в їхньому особливому імунітеті: той залишає тільки ті клітини, які здатні взяти ВІЛ під контроль. Цей процес також називається імунним відбором.

У однієї пацієнтки, яка прожила з ВІЛ 25 років, не було виявлено жодного провірусу, здатного  до розмноження. Досі подібне спостерігали тільки у «берлінського пацієнта» - одного з двох підтверджених пацієнтів, якого вилікували від ВІЛ за допомогою операції.

Існує ймовірність, що організм жінки самостійно поборов ВІЛ. Але щоб це підтвердити, необхідні додаткові дослідження.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини