MENU

ООН оприлюднила доповідь щодо порушення прав людини у Криму й на Донбасі

229 0

Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй із прав людини (УВКПЛ) 27 серпня опублікувало нову доповідь про порушення прав людини в Криму і на Донбасі

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як наголошено в документі, найпоширенішими порушеннями є незаконні затримання та тримання під вартою, тривалі судові процеси, відсутність доступу до адвоката, тортури й жорстоке поводження, відсутність ефективних засобів правового захисту.

"Протягом більше ніж шести років ми документуємо порушення прав людини у кримінальних справах у контексті конфліктів на Сході України й у Криму. Ми закликаємо відповідальних за ці порушення припинити цю незаконну практику й забезпечити дотримання права на справедливий судовий розгляд для всіх людей", – наголосила голова Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Матильда Боґнер.

Читайте також: Від нацистського концтабору "Ізоляція" в ОРДО відрізняється хіба відсутністю газових камер – Асєєв

У доповіді задокументовані випадки, коли Росія не забезпечувала захист права на справедливий судовий розгляд і порушувала гарантії належної правової процедури в окупованому Криму.

"Органи влади Російської Федерації у Криму повинні дотримуватися права на справедливий судовий розгляд відповідно до її зобов'язань як окупаційної держави, передбаченими міжнародним гуманітарним правом і міжнародним правом у сфері прав людини", – зазначила Боґнер.

Як підкреслено в документі, на території, яку контролює уряд України, поширеними є порушення прав на свободу й особисту недоторканність, на правову допомогу, справедливий розгляд справи компетентним, незалежним й неупередженим судом без невиправданих затримок, на ефективний засіб правового захисту, а також порушення права не бути приневоленим до давання свідчень проти самого себе.

Автори доповіді вказують, що ці порушення можна зауважити на всіх стадіях кримінальних проваджень. Усунення більшості порушень не потребує внесення змін до законодавства, оскільки вони здебільшого є результатом незабезпечення дотримання відповідних гарантій справедливого судового розгляду, однак деякі – вимагали би внесення змін до законодавства, як указано в рекомендаціях, наведених у документі.

Читайте також: Зеленський обманює, попереду в нас роки й роки війни – Портников

У доповіді наголошено, що на території, яку контролюють російські окупанти й колаборанти ОРДЛО, ані "законодавство", ані практика його застосування не забезпечують дотримання базових елементів права на справедливий судовий розгляд і пов’язаних із ними прав людини осіб, "обвинувачених" у "злочинах", пов’язаних із конфліктом.

Відомості, викладені в докумені, дають підстави вважати, що органи, які розглядають "справи", пов’язані з конфліктом, не є ані незалежними, ані безсторонніми. "Провадження" відбуваються в закритому режимі, без доступу до самостійно обраного захисника, та часто супроводжуються триманням під вартою без зв’язку із зовнішнім світом, застосуванням катувань і жорстоким поводженням, заявляють автори звіту.

"Практика "превентивного затримання" й "адміністративного арешту" прирівнюється до тримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом і сприяє процвітанню катувань і жорстокого поводження. Таку практику необхідно негайно припинити. Міжнародна спільнота, включно з Російською Федерацією, повинна використати свій вплив на самопроголошені "республіки", щоб зупинити ці тяжкі порушення прав людини", – додала Боґнер.

Автори зазначають, що їхня доповідь ґрунтується на понад 1300 детальних інтерв'ю з жертвами та свідками порушень прав людини, результатах моніторингу 1280 судових засідань і вивченні більше ніж 3300 судових рішень та інших відповідних матеріалів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини