MENU

Доведено "Солідарністю": авторитаризм приречений на фіаско

1041 0

Президент Польщі Анджей Дуда під час свого виступу в Ґданську на святкуванні 40-річчя створення незалежної профспілки "Солідарність" заявив, що цей рух допоміг звільнитися не тільки полякам, а й усій Європі за "залізною завісою", пише для "Еспресо" Віталій Портников

У цій заяві польського лідера немає перебільшення. "Солідарність" стала практично першою масовою некомуністичною організацією після окупації більшовиками країн Східної і Центральної Європи в 1920–1945 роках. Вона продемонструвала, що репресії комуністичних режимів і розташування в усіх цих країнах – від Мінська до Будапешта – радянських військ або лояльних до окупантів армій і спецслужб маріонеткових режимів не можуть зупинити свободу та солідарність. І крах авторитаризму й окупації – це тільки питання часу.

Читайте також: Бийся з Росією або помри – іншого шляху нема ні в України, ні в Білорусі

Для більшості радянських громадян це тоді було абсолютно недоступним для розуміння. Навіть у приватних розмовах звичайних людей можна було почути образу на поляків, які відплатили чорною невдячністю за звільнення країни від нацизму й тепер "бунтують" проти влади, схваленої у Кремлі. Зрозуміло, що таких розмов у Києві було не менше, а то й більше, ніж у Москві – адже Українська РСР користувалася заслуженою репутацією найреакційнішої з європейських республік Радянського Союзу.

А втім створення "Солідарності" стало кроком не тільки до оксамитових революцій у країнах Центральної Європи, а й до українських Майданів. А під час наших Майданів до дій українців із недовірою ставилися вже в Мінську й Москві – мешканці Білорусі та Росії не розуміли, чому це ми "бунтуємо" проти влади, схваленої у Кремлі.

Читайте також: Насправді нема ніякого польсько-українського конфлікту

Тепер уже на своє повстання вийшли й білоруси – і, незалежно від того, як воно завершиться сьогодні, зрозуміло, що часи авторитаризму в останній із фактично окупованих Росією країн на Сході Європи закінчуються. І навіть якщо Росія зважиться на формальну окупацію Білорусі, дії Кремля все одно не увінчаються успіхом.

Тому що прийде день, коли нищівне повстання в самій Росії змете авторитаризм, винесе смертний вирок шовінізмові й поставить хрест на могилі останньої людиноненависницької імперії Європи.

Доведено "Солідарністю".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини