MENU

Нардеп анонсував появу нового русифікаторського законопроєкту

1013 0

Цього тижня в зал Верховної Ради виносять черговий проєкт, який покликаний послабити вжиток української мови в освіті на користь російської

І це зрозуміло, оскільки саме Володимир Путін назвав російську мову "м'якою силою Росії". І тому в Росії протилежні процеси.

Читайте також: Тепер замість Ківалова й Колесніченка – Бужанський. Яка різниця?

Вища школа економіки в Москві – заклад ліберальний і прогресивний. Але професора філології Гасана Гусейнова звільнили із цього вишу через допис у фейсбуці.

Гусейнов поставив запитання: "Почему некоторым россиянам кажется, что русским в Украине невмоготу выучить к своему русскому еще и украинский?". І сам відповів на нього: "Потому что, приехав, например, в Берлин, эти умные люди не удивляются, увидев в тамошних киосках газеты не только на немецком, но и на русском и турецком, сербском и французском, греческом и польском, английском и итальянском. А в Москве, с сотнями тысяч украинцев и татар, кыргызов и узбеков, китайцев и немцев, невозможно днем с огнем найти ничего на других языках, кроме того убогого клоачного русского, на котором сейчас говорит и пишет эта страна".

Читайте також: Спроби влади ігнорувати Конституцію та мовний закон тривають – Марусик

Цей допис обговорювала вся Росія, і це обговорення завершилося професоровим звільненням.

Якби українська влада захищала українську мову в нас й у світі бодай на соту долю від того, як це роблять поляки, росіяни чи французи, наша країна жила б давно захищеною і від внутрішніх суперечок, і від зовнішньої агресії.

P. S. Не перекладаю допис Гусейнова, щоб охочі поґуґлити самі прочитали безліч історій на цю тему, які яскраво демонструють увесь рівень авторитарного шовінізму наших сусідів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини