MENU

Карантин в Україні: безпека чи гра в популізм?

472 2

Соціальні психологи говорять про те, що для дитини та й будь-якої людини іншого віку для орієнтування, де правдиве, а де хибне, де справжнє, а де маніпулятивне, де питання безпеки і поваги, а де гра в усе це, важливу роль відіграє дотримання правил і ставлення до правил.

Наприклад, якщо вважати, що носіння захисних щитків чи масок у школі вчителями, дезінфекційна обробка, зміна масок через встановлений час, наявність гігієнічних засобів та одноразових рушників, реальна процедура утилізації використаних масок, вимірювання температури є прийнятними, зрозумілими, обумовленими доказовою медициною засобами протидії та профілактики пандемії, то і ставитися до цього треба послідовно, відповідально і за пропонованими алгоритмами, пише Лариса Денисенко для DW.

Інакше ситуація виглядає, якщо не звертати увагу на те, працює термометр чи показує температуру 36,2 °C абсолютно в усіх. Або якщо вчитель знімає маску у класі і просить поставитися до цього з розумінням: бо важко говорити, або це псує шкіру, або викликає алергію, або вчителька каже: "Та ми ж тут усі здорові, я бачу!" Або: "Не будьмо панікерами, це все олігархічно-фармацевтична змова". У такому разі жодний нормативний акт, жодні приписи й настанови не сприйматимуться як щось серйозне, життєво необхідне та захисне.

Президент-листоноша

Вагому роль тут відіграє довіра до влади, а також якість комунікації влади. Часто своїми непродуманими чи поспішними заявами влада дискредитує себе. І ще гірше - вона дискредитує дії, дійсно необхідні для забезпечення здоров'я, прав і свобод людей, коли йдеться про тимчасове обмеження інших людських свобод.

Ще гірше, коли представники влади і вчинками, і заявами демонструють нелогічну і зневажливу поведінку та утверджують подвійні стандарти.

Читайте також: Дешевий спосіб сподобатись виборцям перед виборами

Коли президент країни заявляє, що хотів заразитися коронавірусом, аби на власному прикладі невідомо що довести людям, це звучить безвідповідально і смішно. Коли заражаються члени президентської родини, ми бачимо, як оперативно допомагає подолати цю хворобу та її наслідки європейська медицина в Києві. Навряд чи ту саму якість допомоги отримає "звичайна домогосподарка" з Черкас, наприклад.

Апріорі президент, хоч як він не позиціонує себе як народного, знаходиться у пріоритетному, суперпривілейованому становищі, що обумовлюється навіть його формальним статусом. Безглуздо це заперечувати.

Безвідповідально продовжувати їздити країною, хапати за руки дітей на різних святкуваннях, розносити пошту пенсіонеркам, сидіти без масок у закладах громадського харчування, проводити безмаскові наради тощо.

 

Лицемірно говорити про те, що "будь-які обмеження і мені, і будь-якій людині завжди не подобатимуться", бо навіть публічні події, які висвітлюються на сайті Офісу президента, вказують на той факт, що особливі обмеження президента не спіткають. А саме ці слова пролунали під час візиту глави держави на Хмельниччину на адресу голів кількох міст "червоної" карантинної зони, які оскаржили в суді віднесення територій, де розташовані їхні виборчі громади, до зони суворіших обмежень. Нагадую, що це, зокрема, голови Івано-Франківська, Тернополя, Калуша і Коломиї.

Електоральна математика і соціологія

І тут хочеться ще раз підняти питання реальної загроженості, тривоги та безпеки. І питання популізму. Важливо, що голови міст обрали демократичний шлях боротьби з тим, що вони вважають несправедливим і протиправним: звернення до суду. Це правильний і відповідальний крок. Сумно, якщо він обумовлений не правовими аргументами, а популістичними забаганками і "безвідсотковими кредитами" виборцям і виборчиням. Перепрошую за цинізм, але дітей до шкіл має потребу відводити більше людей, більше людей мають потребу працювати і заробляти гроші, ніж умовна кількість тих, хто може померти через коронавірусну хворобу, якщо регіональна медицина не матиме ресурсів, аби рятувати людей.

Читайте також: "Одягайте маски, це дуже підступна хвороба", – хвора, яку підключили до кисню, звернулась до киян. ВІДЕО

Одна річ, коли ти борешся за гідне життя для своєї громади, коли маєш чіткі аргументи, обумовлені статистично, науково, а не лише емоційно, інша річ, коли ти виборюєш свій рейтинг, бо граєш у площині людських страхів: втратити статки, втратити впевненість у своєму майбутньому, втратити контроль за звичним перебігом життя.

І це стосується як загальнонаціонального, так і регіонального політикуму. Ви або за повагу до ухвалених науково-обґрунтованих правил та рішень іменем України, або вам потрібне лише лицемірство та популістська гра в ім'я рейтингу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Лариса ДЕНИСЕНКО, DW


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини