Шпинат захищає судини від "скам'яніння"
Персонаж із мультиків моряк Попай, хоч і мав виражені м'язи, але часто для додаткової сили їв шпинат. Попай був мега популярним серед дітвори і, хоч-не-хоч, потрохи американські діти почали привчатися їсти шпинат.
На смак шпинат – трава травою. Але в цій траві – наші здоров'я, сила, довголіття.
Що особливо цінне в шпинаті?
Вітамін К. Необхідний здоров'я крові, утримання кальцію в кістках (профілактика крихкості і переломів кісток – остеопорозу), захисту судин від "окам'яніння", тобто від відкладання кальцію.
У тих, у кого раціон багатий вітаміном К, на 36% нижче загальна смертність, на 46% нижча смертність від раку, і на 48% нижча смертність від хвороб серця та судин.
Фолати. Необхідні для "збірки" нормальної конструкції ДНК, тобто їх присутність в раціоні знижує ризик мутацій і розвитку раку. Фолати необхідні людям, які приймали антибіотики та сульфаніламіди, в яких порушена нормальна мікрофлора кишечника, людям з онкозахворюваннями, які проходять променеву терапію.
Дефіцит фолатів знижує імунітет і підвищує ризик інфекцій.
Підвищена потреба у фолатах є у пацієнтів з ентеритами (запаленнями тонкого кишечника), шкірними захворюваннями, при вагітності та годуванні грудьми)
Читайте також: Омега-3. Пити чи їсти?
Дефіцит фолатів небезечний тим, що може розвиватися стеатоз печінки (ожиріння, дуже поширене явище, коли на УЗД пишить "печінка збільшена") і швидкими темпами. – атеросклероз з сіма важкими наслідками (інфаркти, інсульти, тромбози).
Крім того, їжа, багата фолатами, захищає від онкологічних захворювань.
Нікотинамід. Без цієї сполуки клітини не "дихають", вона відновлює ушкоджені судини, підсилює чутливість до інсуліну, зменшує запалення, і атрофію м'язів, зокрема, серцевого. А ще покращує пам'ять і пізнання.
Альфа-ліпоєва кислота (вітамін N). Є бальзамом для печінки, допомагає їй очищати організм від різних токсинів.
Посилює дію інсуліну, допомагає утилізувати глюкозу в м'язах повільнює розвиток інсулінорезистентності та цукрового діабету 2 типу, знижує ризик ускладнень – катаракти, макулярної дистрофімї сітківки ока.
Але особливо цінна альфа-ліпоєва кислота зі шпинату тим, що відновлює мембрану нервових клітин!
Кальцій. Кальцій у шпинаті, в комбінації з іншими сполуками допомагає ефективно працювати м'язам, допомагає мітохондріям синетезувати енергію у вигляді молекул АТФ (знову згадали біцепси Попая), передавати нервові імпульси (швидка реакція).
Але. На шпинат з острахом дивляться ті, в кого є подагра, бо щавелева кислота може спровокувати загостерння захворювання. Наголошу: в термічно обробленому шпинаті, а не в сирому!
Їжте шпинат! І будете здоровішими, сильнішими, стрункішими, добрішими, як моряк Попай!!
Як їсти шпинат?
Найкраще – свіжим, в салати, в супи разом із зеленню, в ягідні смузі. Якщо готуєте, то лише пару хвилин, бо інакше більшість цінного втратиться.
Читайте також: Рукола, шпинат та цикорій: навіщо та яку зелень їсти влітку
Додайте жиру, бо так краще засвоїться вітамін К.
Оптимально поєднується із яйцями, бо тоді ми отримуємо ЖИТТЄВУ ТРІАДУ: вітамін В6, В9, В12 -- ця чарівна комбінація, яка захищає від інфарктів та інсультів (знижує вміст шкідливої амінокислоти гомоцистеїна.
І нехай буде з нами Сила!!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки