MENU

У Зеленського серед стратегічних партнерів бачать Азербайджан, але не Румунію та Словаччину

574 0

Володимир Зеленський (зліва) і президент Азербайджану Ільхам Алієв

У переліку держав, із якими Україна розвиватиме стратегічне партнерство, є Азербайджан, але немає кількох найближчих держав-сусідок

Про це йдеться в новій стратегії національної безпеки, яку вчора, 14 вересня, затвердив Володимир Зеленський, повідомляє "Європейська правда".

На першому місці в розділі за назвою "Основні напрями зовнішньополітичної діяльності" перебувають ЄС і НАТО із визначеною метою про набуття повноправного членства.

Читайте також: Стефанчукові закортіло "гнучкості": "слугам" муляє безальтернативність курсу на ЄС і НАТО

Якщо говорити про держави, то в переліку таких, із якими Україна розвиватиме "всебічне співробітництво" і "стратегічне партнерство" названі США, Британія, Канада, Німеччина, Франція, а також Азербайджан, Грузія, Литва, Польща, Туреччина.

"Присутність Азербайджану в цьому переліку, м’яко кажучи, дивує. Ця держава точно не є для нас партнером у просуванні демократії. Вона не допомагає боротися з російською агресією. Економічних підстав для цього також немає: за перше півріччя 2020 року ми експортували до Азербайджану товарів на $179 млн, це лише 0,78% українського експорту", – ідеться у статті "Донбас як Крим: на що дав згоду Зеленський у новій безпековій стратегії України".

Натомість у переліку стратегічних партнерів немає Румунії – чорноморської держави – учасниці НАТО, яка має доволі сильні антирСтефанчукові закортіло "гнучкості": "слугам" муляє безальтернативність курсу на ЄС і НАТОосійські настрої і в суспільстві, і серед політиків.

"І це – ще сумніше. Бо ця держава має вагомий потенціал підтримки України, зокрема безпекової, який Київ чомусь системно ігнорує", – наголосили в матеріалі.

Читайте також: Годі сидіти в засідці: дипломат пояснив, якою має бути білоруська політика України

У пріоритетних напрямках нової стратегії також  немає Словаччини, яка має для енергетичної незалежності України більше значення, ніж Азербайджан, адже майже весь обсяг газу іде через словацький кордон, підкреслило видання.

Трохи нижчий рівень важливості, ніж із 10 стратегічними партнерами, рівень держав із "партнерськими відносинами", стратегія присвоїла "іншим державам Балтії (крім Литви) та державам Північної Європи".

Ще дві держави-сусідки, Молдова та Білорусь, проходять у блоці "прагматичні відносини". А із державами Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки (без виокремлення жодної з них) Україна розвиватиме "взаємовигідне економічне співробітництво".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини