MENU

Це або повне невігластво, або цинічна брехня – Шабунін про Арахамієву заяву щодо безвізу

1966 6


Давид Арахамія

Після голосування новою коаліцією ("слуги", ОПЗЖ і коломойські) за конкурсну комісію з обранню керівника САП, голова фракції СН Давид Арахамія зявив, цитую:

"Я вам напоминаю, что у нас есть ассоциация с ЕС – там сотни, а то и тысячи документов, которые ратифицированы. Там никакого САП нет, там есть независимость антикоррупционной структуры...".

Такі заяви голови президентської фракції є або повним невіглаством, або цинічною брехнею.

Угода про асоцію України та ЄС – це не тисячі документів, а один документ, який передбачає поглиблену співпрацю України та ЄС у насамперед економічній, а також політичній сферах.

Про Антикорупційні органи там не йдеться взагалі. Є лише згадка, що сторони провадитимуть боротьбу із корупцією.

Але безпосередньо й безвізового режиму Угода про асоціацію України та ЄС не стосується.

Читайте також: У Європарламенті заявили про загрозу безвізові. Усе через САП

Діалог про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС – це окремий процес, і його розпочали 29 жовтня 2008 року.

22 листопада 2010-го затвердили план візової лібералізації, де зокрема йшлося про обов'язковість боротьби з корупцією та затверджували необхідні кроки.

Створення САП було умовою візової лібералізації ("отримання безвізу") із ЄС.

• На початку 2015 року Україна взяла на себе зобов'язання створити незалежну антикорупційну інфраструктуру: "Створити дієве та незалежне Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та Національне агентство з питань запобігання корупції з чіткими керівними принципами міжвідомчої співпраці".

• У кінці того ж 2015-го Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити незалежність САП: "Забезпечити до першого кварталу 2016 року незалежність та цілісність спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в тому числі шляхом внесення змін до Закону "Про прокуратуру" належних гарантій для відбору та звільнення керівництва відомства".

А тепер найголовніше. При оцінці виконання цих зобов'язань у 2020-му ЄС звернув увагу, що наявний конкурс на обрання голови САП може порушувати вимогу візової лібералізації, а тому рекомендував виправити процедуру призначення:

Читайте також: ЄС і США заявили, що від прозорості обрання керівника САП залежить подальша підтримка України

"Зокрема, звертаємо увагу на постійні занепокоєння щодо незалежності та доброчесності САП, у тому числі шляхом забезпечення надійної процедури відбору для наступного керівника САП. Переконайтеся, що призначення та звільнення керівництва усіх правоохоронних органів відбувається суворо відповідно до закону".

Створення та незалежне функціонування САП, незалежна процедура відбору керівника зокрема, також були умовою для отримання кредитів від МВФ.

• 2015 рік. Недоліки у процесі відбору керівництва антикорупційної прокуратури, як-от відсутність об'єктивних критеріїв під час призначення членів відбіркової комісії та кандидатів, підкреслили необхідність відповідної законодавчої та інституційної бази для подальшого вдосконалення з метою повного забезпечення незалежності та цілісності САП. Задля цього процедури відбору, призначення та звільнення керівництва й персоналу бюро повинні відповідати вимогам більш суворої незалежності та доброчесності.

• 2020 рік. "Ми розглянемо законодавчу базу для вдосконалення процедур відбору посадових осіб САП". "Крім того, на керівні посади в антикорупційних установах відбір повинен проводити деполітизована комісія з відбору з відповідними процедурами та критеріями відбору".

ЧитайТе!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ШАБУНІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини