MENU

Кушнірук: Зеленський хоче красиво жити в борг

828 0

Кушнірук: Зеленський хоче красиво жити в борг

14 вересня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2021 рік. Парламент має розглянути його у першому читанні до кінця жовтня. У другому – в листопаді. Уряд пропонує закласти доходи на рівні 1 трлн 71 млрд грн, видатки – 1 трлн 350 млрд. Дефіцит - 6% валового внутрішнього продукту.

Дефіцит у 270 мільярдів – дуже значний. Це погана історія. Якщо навіть зможуть залучити кошти і профінансувати цей дефіцит (що насправді не факт), борги покриватиме український народ. Якщо гроші беруться у борг, то маєте розуміти - колись їх доведеться віддавати.

За рахунок боргу влада хоче виглядати красивою – підвищимо зарплату, виділимо більше коштів.

Читайте також: "Наступати на граблі – улюблена забава українських політиків", – Гончарук про урядовий проект Бюджету-2021

Підвищення мінімалки до 6,5 тисяч вдарить по малому бізнесу, особливо у маленьких населених пунктах. Коли реальні зарплати по 5 тисяч, ніхто нічого не ховає у тіні. І немає доходів, щоб їх збільшити. А тепер уявіть, що потрібно буде збільшити до шести і з цього заплатити податки, ЄСВ. Це призведе до того, що значна частина бізнесу закриватиметься.

Витрати виглядають нереалістичними. Є ймовірність, що цього року не отримаємо коштів від МВФ. Велике питання, коли зможемо отримати таке фінансування у наступному. І не тільки від МВФ, але і від Світового банку, ЄС. З їхнього боку є низка зауважень щодо Національного банку, ситуації з НАБУ, затвердженням комісії з обрання нового антикорупційного прокурора. Вся ця сукупність факторів ставить під великий сумнів те, що Україні за влади Зеленського будуть давати кошти.

Безперечно можна критикувати, що збільшуються видатки на утримання президента, Державне управління справами, яке управляє дачами, де зокрема мешкає Зеленський. Але це лише одна частина історії. З точки зору всього бюджету це витрати відносно невеликі. Підхід, що збільшили до 150 млрд грн витрати на будівництво доріг – теж погана історія. Перерізання стрічки президентом на новій дорозі – це гарно. Але дорога сама себе не оплачує, фінансової віддачі від неї немає. Виходить, що шикують у борг. За рік-чотири, коли доведеться повертати кошти, їх вже не буде на подальше будівництво. Коли дороги будують за рахунок зростаючої економіки – це добре. А коли за рахунок боргу – погано.

Читайте також: Неадекватність влади загрожує Україні політичним Чорнобилем – Пекар

У бюджеті не знайшов жодної цифри на заходи з енергозбереження. А їх потрібно фінансувати навіть у борг, бо дають окупність.

Бюджет ухвалюватимуть після виборів. На місця, де "слуги" виграють, можуть дати більше коштів. А де програють – позрізати трансферти.

Резерви поки дозволяють тримати курс гривні під контролем. У 2021-му більш реалістичний середньорічний курс 30-31 грн за долар.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Борис КУШНІРУК, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини