Апеляційний суд визнав символіку дивізії СС Галичина не нацистською
Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав протиправним висновок Інституту національної пам’яті про те, що символіка дивізії СС Галичина не є нацистською.
Про це Українським Новинам повідомила адвокат Людмила Браславська, пише НВ.
Відповідно, символіка не може підпадати під дію законодавства про заборону символіки комуністичних і націонал-соціалістичних режимів.
У 2017 році позивач – голова видавництва Сакцент Плюс Наталя Мясникова заявляла, що дивізія СС Галичина була частиною військ Ваффен-СС, яку Нюрнберзький трибунал в 1946 році визнав злочинною організацією.
Читайте також: Як совєти ставилися до галичан
Вона вважає, що колишній глава Інституту нацпам'яті спотворив історичні факти і перевищив свої повноваження.
У середу суд розглянув апеляційну скаргу Інституту нацпам'яті і задовольнив її, скасувавши тим самим рішення суду нижчої інстанції, який визнав символіку дивізії СС Галичина нацистської.
Адвокат повідомила, що буде подавати на рішення Апеляційного суду касаційну скаргу до Верховного Суду.
Читайте також: "Люди не зі страху": яким був радянський режим у "вегетаріанські" часи "застою"
У травні 2020 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною заяву колишнього голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича про те, що символіка дивізії СС Галичина не є нацистською.
Дивізія СС Галичина була створена за ініціативою німецької окупаційної адміністрації в 1943 році. Українське націоналістичне підпілля проводило агітацію серед молоді не вступати в цю дивізію, щоб не бути німецьким «гарматним м'ясом».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки