Кумівства не буде? Щонайменше 15 нардепів-"слуг" спростовують обіцянку Зеленського
15 депутатів зі "Слуги народу" призначили своїх родичів чи родичів із найближчого оточення Володимира Зеленського своїми помічниками
Про це йдеться в розслідування програми "Схеми".
Як з’ясували журналісти, помічницями на громадських засадах стали дружини братів Стефанчуків: так, Марина Стефанчук, дружина першого заступника голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, допомогає "слузі" Данилові Гетманцеву. Оксана Музика-Стефанчук допомагає своєму чоловікові Миколі Стефанчуку, який бачить у цьому "радше співпрацю".
Людмила Буймістер призначила помічником свого чоловіка, а в Юрія Корявченкова й Ігоря Василіва помічницями на громадських засадах стали дружини.
В Олександра Санченка – помічник на громадських засадах батько. В Олександра Скічка, Миколи Кириченка, Богдана Яременка, Ігоря Копитіна помічники – рідні брати.
Копитінового брата згадують і як радник підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету з питань нацбезпеки, який очолює його брат.
У коментарі журналістам Копитін спершу заперечував цю інформацію, а за кілька днів повідомив, що звільнив брата.
Читайте також: Журналіст: Президент зі слуги народу вкотре перетворюється на пана, а народ – на слугу
Також у Георгія Мазурашу помічником на громадських засадах працює брат.
Деякі з родичів стали помічниками на постійній основі, тобто отримують зарплату та премії.
Так, чоловік Марини Нікітіної, якого вона призначила своїм помічником у парламенті, пів року отримував зарплату з бюджету. Згідно із документами, загалом вийшло близько 95 тисяч гривень.
Після обрання Володимир Тимофійчук попросив призначити помічником свого родича й установити для нього зарплату в 24 тисячі гривень. У НАЗК виявили, що депутат "діяв в умовах реального конфлікту інтересів", тепер цю справу розглядають у суді.
Максим Березін у перший тиждень роботи попросив призначити своєму братові як помічникові зарплату 48 тисяч гривень.
Підвищення зарплати та призначення премії для свого помічника – сина першого помічника президента Сергія Шефіра – просив заступник голови фракції Юрій Кісєль.
Читайте також: "Все було правильно і красиво": Арахамія та Ко розповіли, як сходили на матч без глядачів
Призначення родичів своїми помічниками, йдеться в розслідуванні, суперечить обіцянкам кандидата у президенти Зеленського про те, що "кумівства не буде".
Натомість "слуги" гадають, що їхні родичі отримали посади помічників через свою професійність.
Санченко, який призначив своїм помічником батька, підкреслив, що "кумівство – коли береться хтось, хто некомпетентний, і просто ставиться".
Скічко розповів, що його брат-помічник має три вищі освіти.
"Він вчився в Англії, в Ірландії, він має МВА з економіки. І він мене консультує періодично щодо різних економічних питань", – зазначив Скічко.
Кириченко заявив, що у призначенні брата помічником нічого поганого не бачить: "Ну, рідний брат, ви ж самі розумієте...Він сам займається бізнесом, я не прив’язаний до нього".
Слід зазначити, що 17 вересня парламент ухвалив законопроєкт Ірини Геращенко й Вікторії Сюмар, який забороняє депутатам усіх рівнів мати помічників із кола близьких осіб.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки