MENU

Показники по пилу просто зашкалюють: Донеччиною пронеслася пилова буря

301 0

Показники по пилу просто зашкалюють: Донеччиною пронеслася пилова буря

30 вересня у Краматорську різко погіршилася погода і жителі міста спостерігали пилову бурю. Таке ж природне явище було зафіксовано і у Костянтинівці.

Про це повідомляє Kramatorsk Post, інформує UAINFO.org

З середини дня в Краматорську був сильний вітер, місцями невеликий дощ, а потім у повітря піднявся пил. Через нього погіршилася видимість на вулиці, а ще пил осідав на автомобілі та одяг городян.

Сайт моніторингу якості повітря Eco-City показував "червоний" – небезпечний – рівень забруднення повітря. Перевищено показники по пилу 2,5 мкм, а показники по пилу 10 мкм просто зашкалюють.

Читайте також: Кульбіда пояснив, з чим пов’язані аномальні зміни погоди в Україні і чого чекати далі

Таке повітря "впливає навіть на здорових людей, і може спричинити серйозні наслідки для їх здоров'я. Людям із серцево-судинними захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці. Негативні наслідки можуть виникнути навіть при легкому фізичному активності. Існує ризик інсульту і інфаркту ", - йдеться на сайті Eco-City.

На сайті Донецького обласного департаменту екології також йдеться про перевищення показників пилу в Краматорську. Правда, судячи з даних автоматизованої системи моніторингу, рівень пил в краматорському повітрі перевищено весь останній тиждень.

Читайте також: Тропічні ночі та хурма в садах: чого чекати від зміни клімату Україні

Начальник лабораторії Донецького регіонального центру з гідрометеорології Світлана Марчук розповіла, що на утворення пилових бур впливають структура і рівень вологості ґрунту, наявність рослинності, орографія (характер рельєфу місцевості) і швидкість вітру.

"У нашій ситуації все зійшлося: посуха, деградація і зневоднення ґрунтів у результаті вирощування монокультур (соняшник, кукурудза), пориви вітру до 15-20 м/с, руйнування підстилаючого трав'яного шару ("велике будівництво", бездумна старанність комунальних служб у боротьбі з газонами)", – заявила вона.

Метеоролог також зазначила, що у степовій зоні Донецької височини тривалість пилових бур може становити більше 10 годин. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини