Радіоактивну воду з японської Фукусіми зіллють у море: чи є загроза
Уряд Японії планує скинути в море понад мільйон тонн радіоактивної води з атомної електростанції Фукусіма-1, яка була зруйнована в результаті атомної аварії в 2011 році.
Злив зараженої води в море почнеться не раніше ніж через рік, повідомляє UAINFO.org з посиланням на DW.
Перед зливом радіоактивна вода буде піддана ретельному очищенню, за підсумками якого в ній залишиться тільки тритій, який не піддається фільтрації.
Експерти вважають, що тритій небезпечний для людей лише в дуже великих дозах, а Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вважає, що добре відфільтрована вода може бути злита в океан без шкоди для екології.
Читайте также: На що схожа зона відчуження Фукусіми зараз? ФОТО
На початку року комісія експертів запропонувала японському уряду злити радіоактивну воду з Фукусіми в море, оскільки ємності для її зберігання скоро вичерпаються.
Вони назвали це безпечною процедурою, яка застосовується і на звичайних атомних реакторах.
Такий план, однак, викликає сильний опір з боку місцевих рибалок і фермерів, які побоюються, що люди перестануть купувати їхню продукцію.
Читайте також: Після землетрусу в Японії річка потекла у зворотньому напрямку. ВІДЕО
У березні 2011 року після сильного землетрусу і цунамі на АЕС Фукусіма-1 вийшла з ладу система охолодження, що спричинило за собою розплавлення активної зони реакторів.
Три з шести реакторів АЕС були пошкоджені. Це призвело до радіоактивного забруднення навколишніх територій. Десятки тисяч людей були евакуйовані з зони зараження.
Наразі працюють чотири реактори.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки