MENU

У голови КСУ знайшли незадекларовану землю у Криму, власником якої він став після анексії

828 2

Олександр Тупицький

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький 2018 року став власником земельної ділянки в селищі Кореїзі, що у Криму 

Як зазначає "Радіо Свобода", журналісти програми "Схеми" з'ясували, що при цьому суддя оформив купівлі-продажу за російським законодавством і не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи, повідомляє UAINFO.org.

Саме під головуванням Тупицького судді КСУ 27 жовтня проголосували за визнання неконституційною статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації та скасували її.

Тупицький ыще до анексії Криму Росією в 2014-му володів маєтком в землею під ним у Кореїзі неподалік Ялти. Але 2018 року він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку у свою власність. Про це свідчить офіційний документ, отриманий "Схемами" з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації.

У липні 2018-го Тупицький (на той час він був заступником голови КСУ) оформив договір купівлі землі площею 126 кв. м у громадянина РФ Володимира Рисятова. У деклараціях Тупицького ані за 2018 рік, ані за 2019-й немає згадки про те, що він став власником ще одного об’єкту нерухомості.

Читайте також: Шабунін: Зеленський мусить реагувати на рішення КСУ, інакше він – співучасник злочину

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації – це порушення, визначене статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Саме цю статтю 27 жовтня КСУ на чолі з Тупицьким визнав такою, яка не відповідає Конституції України.

Окрім того, договір купівлі-продажу землі у Криму Тупицький оформив за законодавством Російської Федерації, його засвідчила Федеральна служба державної реєстрації, кадастру ф картографії РФ.

При цьому для українських посадовців законодавчо встановлені обмеження "на взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території", пояснює юрист, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

"Суддя не має права вступати в будь-які відносини з окупаційною владою. Адже є стаття 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", і він як представник судової влади повинен дотримуватись позиції, що ці органи незаконні й купувати там якесь майно означає визнання їхньої легітимності", – розповів Маселко.

Юрист додав, що, "окрім того, відповідно до Кодексу суддівської етики суддя зобов’язаний і в професійному, і в особистому житті демонструвати поведінку, яка підтримує довіру до судів та утримуватись від дій, які можуть завдати шкоди авторитету правосуддя".

"Очевидно, що придбання 2018 року майна у Криму за законодавством окупантів є негідним вчинком для судді Конституційного суду, а отже містить ознаки проступку, несумісного зі статусом судді. За таке його можна звільнити, правда, це може зробити лише Конституційний суд двома третинами голосів", – зауважив Маселко.

"Схеми" розшукали продавця ділянки. Рисятов повідомив, що Тупицький - його сусід в Кореїзі: їхні вілли розташовані поруч. "Неправильно були розмежовані ділянки", – розповів Рисятов. І пояснив, що вони з Тупицьким домовились оформити угоду купівлі-продажу за російським законодавством, хоча за фактом "продажу не було".

Читайте також: Журналіст: Це неприхований реванш корупційонерів у єдності з російськими посіпаками. А Вова вийде?

"Там ніякого продажу, нічого там не було. Продаж то оформили договором, але ця земля була не моя. Ось так я скажу», – розповів він.

Водночас юристи пояснюють, що якщо суддя отримав у свою власність землю від іншої особи безкоштовно, за антикорупційним законодавством це можна трактувати як незаконний подарунок.

"Обов’язковою умовою договору купівлі-продажу є сплата покупцем ціни за отриманий товар. Якщо ж землю суддя отримав безоплатно – то в розумінні антикорупційного законодавства безоплатне одержання майна є подарунком. Судді заборонено отримувати подарунки від третіх осіб. За це передбачена адміністративна відповідальність", – розповів Сергій Миткалик, виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" і заступник голови громадської ради при НАЗК.

При цьому, за даними директора агентства нерухомості "Статус" (Ялта) Едуарда Кісса, ринкова вартість однієї сотки землі в Кореїзі коливається від $5 тис. до $15 тис.

"Схеми" звернулися до голови КСУ із проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що "всі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться в його щорічній декларації".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини