Лікарі розповіли про проблему з тестуванням на коронавірус в Україні
Масове тестування допомагає виявляти безсимптомних хворих або хворих з легкими формами та знати точно, скільки хворих в країні. Однак для цього необхідне фінансування.
Про проблеми з тестуванням українські медики розповіли виданню "Апостроф", інформує UAINFO.org.
"Мені здається, що для України масове тестування нереально найближчим часом, та і взагалі малоймовірно для нас. Тому в нашому випадку варто говорити хоча б про тестування для хворих", - заявила імунолог Алла Волоха.
Читайте також: Українці переплачують за тести на COVID-19 у кілька разів
Такої ж думки і колишній головний санлікар України Святослав Протас. Однак він зазначив й інший нюанс.
"Якщо ми зараз виявляємо позитивних, а це близько 25%, тобто чверть українців хворіють або вже перехворіли, що ми робимо далі? Ці люди не потрапляють ні в яку базу, до них не застосовуються ніякі заходи самоізоляції. Вони спокійно виходять на вулицю, в магазин, здійснюють соціальну активність. Тобто, який сенс в масштабному тестуванні, якщо ми не знаємо, що з цим робити?", - сказав він.
Читайте також: Охорона здоров'я України вже не справляється з COVID-19, – епідеміолог
На думку Протаса, в Україні необхідно організувати систему протиепідемічного захисту. Тільки після цього впроваджувати масове тестування. Це вкрай необхідно, щоб планувати карантинні заходи.
"Але це не просто тестування на наявність збудника, а проведення імунного скринінгу, щоб вивчати рівень імунітету серед населення, розуміти, скільки людей перехворіло, які прогнози, які заходи вводити, і чи будуть вони ефективні. Цей скринінг не проводиться, і навряд чи буде проводитися", - вважає колишній санлікар.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки