В Ізраїлі знайшли стародавню фортецю часів царя Давида. ФОТО
У
кріплений комплекс часів царя Давида (11−10 століття до нашої ери) був виявлений в ході археологічних розкопок в Хіспіні на Голанських висотах.
Фортеця могла бути побудована жителями королівства Гешур, союзниками царя Давида, для контролю над регіоном, відзначають історики, повідомляє UAINFO.org з посиланням на НВ.
Розкопки були зроблені перед початком будівництва нового кварталу в Хіспіні і фінансувалися Міністерством житлового будівництва, а не управлінням старожитностей Ізраїлю.
«Виявлений нами комплекс оборонних споруд був побудований в стратегічно важливому місці на вершині пагорба, що знаходиться над каньйоном Ель-Аль, з видом на околиці в тому місці, де можна було переправитися через річку. В давнину пагорб оточували фортечні стіни шириною 1,5 метра, побудовані з великих базальтових валунів. При розкопках ми були здивовані, виявивши великий базальтовий камінь зі схематичною гравіюванням двох рогатих фігур з розпростертими руками», — заявили Барак Тзіна і Енно Брон, керівники розкопок від імені Управління старожитностей Ізраїлю.
Читайте також: Археологи в Юдейській пустелі знайшли це одну печеру, де зберігалися "Кумранські рукописи"
Примітно, що майже точно така ж фігура, вирізана на культової кам’яної стели, була знайдена в 2019 році в Бейт-Сайда, на північ від Кінерета. Стела була споруджена поруч з майданчиком, що примикає до міської брами, що дало підставу вченим припустити, що мова йде про елемент культу нікого місячного бога (або богині).
Бо камінь з Хіспіна знаходився поруч з входом до фортеці, і на ньому були зображені не одна, а дві фігури. На думку археологів, «цілком можливо, що людина, що побачила вражаючу стелу в Бейт-Сайда, вирішила створити місцеву копію, і перевершити її, зобразивши дві фігури».
Читайте також: Належав царям. В Єрусалимі знайшли руїни палацу віком понад 2500 років
Відзначається, що укріплене місто Бейт-Сайда вважається вченими столицею арамейського князівства Гешур, що правило центральними і південними Голанах 3000 років тому. Згідно з текстами Святого Письма, князівство підтримувало тісні дипломатичні та сімейні відносини з династією царя Давида і з ним особисто: так, однією з дружин Давида була Маахат, дочка Талмі, князя Гешура.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки