MENU

До опитувань треба ставитися обережно. Особливо — не до самих рейтингів, а до "додаткової програми", – політолог

355 0

До опитувань треба ставитися обережно. Особливо — не до самих рейтингів, а до "додаткової програми", – політолог

Абсолютно не логічно вести якісь переговори з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР". Але саме цей формат намагається нам нав'язати Росія через своїх "друзів" усі останні роки. Опитування у цьому випадку – це черговий спосіб нав'язати українському суспільству саме такий порядок денний. А самі рейтинги – це, швидше, камуфляж.

Про це у "Фейсбуці" пише політолог, доцент Київського національного університету імені Т.Шевченка Петро Олещук, повідомляє UAINFO.org.  

"Оприлюднення результатів опитування кількома основними соціологічними установами України викликала серйозний інтерес у суспільстві. Звісно, найжвавіше обговорення викликали результати КМІС, де "СН" поставили на третє місце, а на перше вивели ОПЗЖ.

Зрозуміло, що саме це привернуло найбільшу увагу, але підозрюю, що саме не це було основною метою опитування та публікації його результатів. Хоча саме це привернуло найбільшу увагу, та дозволило даним максимально "розійтися".

І так, навіть не поява Медведчука серед потенційних претендентів на пост президента є основним у цьому опитуванні. Хоча ця поява і натякає безпосередньо на основного фактичного замовника. До речі, поява Медведчука дозволила "розколоти" електорат ОПЗЖ, і вивести, таким чином, П. Порошенка на друге місце.

Читайте також: Опрос: Президентский рейтинг Владимира Зеленского с апреля упал почти на 8%

Але і це не найголовніше. Найголовніше (звісно, на мій скромний погляд) наступне.

Поява дуже дивних питань про "переговори". Зокрема, КМІС об’єднав в одному питанні у цьому опитуванні і переговори з Росією і переговори з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР".

Я думаю, що не треба пояснювати, наскільки це маніпулятивно.

Переговори з Росією і так ведуться у різних форматах – Нормандському, Мінському та інколи у двосторонньому. А от переговори з так званими "ДНР" і "ЛНР" – це зовсім інша річ, оскільки бойовики на Донбасі нічого самостійно не вирішують, там все під прямим контролем Росії.

Тому абсолютно не логічно вести якісь переговори з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР". Але саме цей формат намагається нам нав'язати Росія через своїх "друзів" усі останні роки. Опитування у цьому випадку - це черговий спосіб нав'язати українському суспільству саме такий порядок денний.

А самі рейтинги - це, швидше, камуфляж. Але камуфляж виготовлений дуже витончено, аби забезпечити легітимацію результатів опитування серед найширших суспільних кіл.

Читайте також: Итоги выборов оказались предсказуемо неутешительными для "слуг"​​​​​​​

І результати вже помітні. Прихильники "ЄС", загалом, досить позитивно сприйняли результати КМІС, бо вони дозволяють говорити про "випередження "СН". І зараз на них посилаються численні "патріоти". І це, очевидно, перший етап плану - змусити загал визнати результати як такі. Максимально "рознести" дані опитування як своєрідний "думковірус", який набуває привабливих форм, аби потім вражати організм своїми тезами. Далі на результати опитування мають посилатися для просування тези про "необхідність переговорів" з "республіками на три букви".

Просто оцінивши появу Медведчука у питання про вибори президента (хоча сам він взагалі ніде публічно не озвучував відповідні амбіції), а також відвертий агітаційний характер інших питань, які відповідають пропагандитським тезам однієї політичної сили, можна зробити висновок про "заряджений" характер даного опитування.

При цьому, варто нагадати, що результати опитування КМІС суттєво відрізняються від "конкурентів". Зокрема, у Центра Разумкова та "Рейтингу" дані співпадають - принаймні, щодо лідера електоральних симпатій українців ("Слуга народу").

Щоправда, опитування "Рейтингу" ставить на друге місце ОПЗЖ, на третє - "ЄС". У той час як Центр Разумкова - навпаки. Але різниця між цими "партіями крайніх позицій" не така вже й велика: вони виборюють друге місце.

Ну і, власне, на місцевих виборах ситуація дещо відмінна від цих рейтингів. Тому до опитувань треба ставитися обережно. Особливо - не до самих рейтингів, а до "додаткової програми", яка може бути навіть важливішою", – пише Петро Олещук.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини