День Гідності та Свободи: Україна відзначає сьому річницю Євромайдану. ВІДЕО
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня свободи, який відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 рік 22 листопада, але згодом був скасований.
В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004) і Революції гідності (2013 року), повідомляє UAINFO.org.
Читайте також: Генпрокурор вважає, що суспільство не готове зараз почути правду про події на Євромайдані
Саме 21 листопада 2013 року почалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади про припинення курсу на євроінтеграцію і скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це викликало обурення українців і змусило їх вийти спочатку на вулиці Києва, а потім і інших міст України.
Найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність і свободу, віддали свої життя 106 осіб і ще більш як дві тисячі отримали поранення.
День гідності та свободи був заснований Указом Президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. У своєму Указі Порошенко підкреслив, що одна з головних цілей свята – зберегти і донести майбутнім поколінням "об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття". До них віднесена як Революція гідності, так і Помаранчева революція.
Євромайдан: що сталося в Києві сім років тому
Як нагадує Оbozrevatel, 21 листопада 2013 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд призупиняє підготовку до асоціації з Євросоюзом. У відповідь на це українці вийшли на Майдані Незалежності в Києві. Національна акція протесту почалася близько 22-ї години вечора, а до півночі на Майдані було близько 1,5 тисячі осіб. Протест миттєво поширився на всю Україну: станом на 28 листопада до страйку приєдналися десятки тисяч студентів.
У ніч на 30 листопада учасників мирної акції жорстоко розігнали силовики, в результаті чого Євромайдан переріс у Революцію Гідності. Під час протистоянь загинули 106 осіб ("Небесна сотня"), а завершилися протести поваленням режиму і втечею Януковича. Незабаром, навесні 2014 року, Росія анексувала Крим і почала війну на Донбасі.
Як відзначають День Гідності і Свободи
Щорічно 21 листопада по всій Україні проходять урочисті заходи, концерти, виставки та флешмоби. У церквах служать молебні в пам'ять про Небесну Сотню, а українці несуть квіти і лампадки до пам'ятників загиблим учасникам Євромайдану.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки