MENU

Росія відновлює експорт бітуму, аби змусити Україну фінансувати бойовиків на Донбасі, – експерт

819 2

Росія відновлює експорт бітуму, аби змусити Україну фінансувати бойовиків на Донбасі, – експерт

Російська влада відновлює експорт бітуму в Україну, який був заборонений з квітня 2019 року.

Про це заявив голова громадської організації "Конституційно-правовий конгрес" Павло Янцен, інформує UAINFO.org.

На його думку, мета такого рішення - повернути енергетичну та економічну залежність України від Росії, а також підсилити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі. Адже відповідно до урядових постанов, дозвіл на експорт нафтопродуктів в Україну отримують виключно ті російські компанії, що постачають продукцію на непідконтрольні території Донецької і Луганської областей, а також компанії, які перераховують кошти на підтримку терористичних угрупувань на Донбасі.

Читайте також: Эксперт назвал три причины "любви" власти к ремонтам дорог 

"Таким чином через вказані поставки Росія фінансує своїх бойовиків на території України. На засіданні Уряду РФ від 08.10.2020 було ухвалено рішення про початок експорту бітуму за спеціальними дозволами. Найближчим часом такі поставки можуть розпочатися", - повідомив Павло Янцен.

Крім того, відновлюючи експорт, Росія розраховує дискредитувати програму "Велике будівництво", яка передбачає, зокрема, використання доволі великих обсягів нафтопродуктів. Україна не може допустити, аби вони мали російське походження: "Це неможливо допустити, адже Росія саме на це і розраховує. Аби, будуючи дороги, Україна своїми ж коштами фінансувала війну на власній території".

Читайте також: "Большое строительство": В Одесской области отремонтировали дорогу с помощью ракушек рапанов. ФОТО

Павло Янцен закликав українську владу активніше зменшувати залежність від поставок нафтопродуктів з Росії, оскільки країна-агресор використовує їх виключно як економічні та політичні важелі впливу. "Росія в будь-який момент зможе тиснути на Україну, як тисне на Білорусь, коли неодноразово зупиняла поставки нафти на нафтопереробні заводи і цим фактично зупиняла їхню роботу", - нагадав Павло Янцен.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини