MENU

Рябошапка про прийнятий закон щодо покарання за брехню в деклараціях: "Політичний популізм, а не вирішення проблеми"

908 3

Рябошапка про прийнятий закон щодо покарання за брехню в деклараціях: "Політичний популізм, а не вирішення проблеми"

Прийнятий вчора закон №4460-д про встановлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації має бути ветований президентом, оскільки є проявом політичного популізму, а не вирішенням проблеми.

Про це пише у "Фейсбуці" ексгенпрокрор Руслан Рябошапка, передає UAINFO.org.

За його словами, санкції, передбачені новими нормами Кримінального кодексу України, не лише не мають стримуючого характеру, а, навпаки, стимулюють до порушення антикорупційного законодавства. Наприклад, заплативши штраф розміром у тисячу євро, суб'єкт декларування матиме можливість не подавати декларацію  у разі звільнення, приховуючи можливі незаконно набуті під час проходження публічної служби активи вартістю в мільйони євро.

Читайте також: Олександр Лємєнов про голосування за повернення "відповідальності" за недостовірне декларування: "Цей парламент закінчився. Несіть новий"

Що, зі свого боку, істотно ускладнюватиме, а іноді і унеможливить притягнення до відповідальності за можливе незаконне збагачення на публічній службі, додає ексгенпрокурор.

Рябошапка акцентує, що прийнятий закон не вирішує проблеми зловживань у разі звільнення від кримінальної відповідальності або покарання за недостовірне декларування або умисне недекларування.

Читайте також: Береза: Венедиктова назвала Генпрокуратуру "Оком государевым". А кто у нас государь? Кому служит Генпрокуратура?​​​​​​​

"Кримінальний закон містить орієнтовно десяток положень, які дозволяють звільнити від відповідальності або покарання за названі кримінальні правопорушення, що призводило до масових випадків безкарності за вчинення аналогічних правопорушень у минулому. Тому необхідно включити недостовірне декларування та умисне недекларування до переліку корупційних злочинів, що надалі не даватиме можливості застосувати відповідні положення КК для уникнення відповідальності", - пише він.

"Саме тому новий закон не може забезпечити якісне функціонування режиму електронного декларування в Україні, а тому президент України має його відхилити і направити свої пропозиції до парламенту для їхнього термінового розгляду і прийняття", - резюмує Рябошапка.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини