Дитяча стоматологія комфортно та з мінімальними стресами. Асоціація CHILD.UA провела тренінг для стоматологічних клінік щодо роботи з дітьми, які мають особливості розвитку. ВІДЕО
Дитяча стоматологія комфортно, безболісно та з мінімальними стресами – це не вигадка, а цілковита реальність. Навіть для дітей, що мають особливості розвитку, а отже – потребують особливої уваги лікарів-стоматологів.
Асоціація CHILD.UA в межах програми Autism Friendly Space провела тренінг щодо роботи з дітьми із розладами аутичного спектру для восьми регіональних стоматологічних клінік, інформує UAINFO.org.
"Ми хочемо, щоб бізнес, в даному випадку лікарі стоматологічних клінік, були обізнані, щоб вони знали, як реагувати, і як можна надавати якісні послуги для клієнтів із аутизмом", – зауважила Генеральний директор Асоціації CHILD.UA Ірина Волгіна.
Читайте також: Асоціація CHILD.UA створила інформаційний ресурс для людей з розладами аутистичного спектру та людей з ментальними порушеннями
Головний лікар "Клініки Дубнової для дітей", завідувач дитячого стоматологічного відділення Олег Ковнацький запевняє: складність роботи із дітьми, що мають розлад аутичного спектру, - через певні поведінкові особливості, що роблять стоматологічну допомогу складною, часом – неможливою. Кожна така дитина має свої особливості, відтак – слід формувати індивідуальний підхід.
Олег Ковнацький
"Відповідно до цього, до кожної конкретної дитини, взаємодіючи з батьками, розуміючи особливості поведінки дитини і особливості загального здоров’я, нам потрібно знайти той ключик, як іноді кажуть, той секрет, який дозволить дитині впустити нас в її світ", – каже Ковнацький.
Поведінковий менеджмент – запорука успіху, впевнений керівник анестезіологічної служби Микола Дем'янюк. Вкрай важлива обізнаність батьків і кооперація зусиль із лікарем. Сучасна анестезія – щадна, менш інвазивна, і не завдасть шкоди малюку, навіть із розладом аутичного спектру. Та разом із тим, підхід до лікування має бути комплексний. А безпека маленького пацієнта – передусім.
Микола Дем'янюк
"Ми вивчаємо об’єктивно анамнез життя дитини, враховуючи певні особливості неврологічного статусу, судомний синдром до прикладу – епілепсія, інші супутні захворювання, пов’язані із порушенням сну, такі дітки можуть часто спостерігатись у дитячого невролога, там залучається мультидисциплінарний підхід, залучаються дефектологи, психологи. Тому чіткий аналіз та консультація лікаря-анастезіолога з батьками – це є запорука успіху другої консультації, коли дитина вже в нашій клініці", – пояснює лікар Дем'янюк.
Під час тренінгу стоматологи наголосили, що не варто зволікати з візитом до лікаря. Кажуть, молочні зуби потребують уваги не меншої, аніж зуби дорослої людини. Щойно з’явився перший зуб – вже пора на прийом.
На тренінгу зібралися дитячі стоматологи – справжні професіонали, із неабияким досвідом роботи. Про лікування зубів вони знають досконально, але поведінковий аспект роботи із дітьми із розладами аутичного спектру – для них новий блок знань. Нині – вкрай актуальний. За даними ВООЗ кількість діагностованих розладів складає 3% від загальної кількості дітей. Приміром, лише у місті Ірпінь, що на Київщині, таких 139 малюків.
"Я хочу для себе перейняти якийсь досвід насамперед по спілкуванню з цими дітками. Насправді я розумію, що дуже важливо дитину відчути і коли це вдається, це дуже сильно мотивує, з’являється натхнення, і просто хочеться це робити, тому що хочеться допомагатм", – поділилася враженнями від тренінгу Тетяна Сніжко.
Лікарі зізнаються: не кожен захоче і, головне, зможе працювати із пацієнтами із РАС. Але дедалі запит на лікарів з такими вміннями – зростає. Тож потрібно шукати нові знання і вміння.
Тренінг став можливим за фінансової підтримки благодійної організації Zagoriy Foundation. Асоціація CHILD.UA стала переможцем грантового конкурсу як проект, спрямований на соціальні зміни в країні.
"Ми вважаємо, що такі проекти дійсно важливі, тому що питання інклюзії все частіше піднімається в нашому суспільстві і ми повинні створити таке суспільство, котре буде поважати інтереси і можливості кожного українця. І ми дуже радіємо, що стоматологи сьогодні навчаться, як працювати з клієнтами із аутизмом і ми сподіваємось, що життя цих людей зможе змінитись на краще", переконана Олександра Литвиненко, менеджерка з розбудови партнерств та розвитку Благодійного фонду Zagoriy Foundation.
По закінченню тренінгу всі його учасники додатково отримали набори сенсорних іграшок для пацієнтів з розладами аутичного спектру, а також двомісячний період консультацій від тренерів Autism Friendly Space.
Приємним бонусом для стоматологічних клінік, які пройшли навчання стало те, що вони отримали сертифікат дружньої до аутизму компанії, статус соціально-відповідального бізнесу, а також розміщення на спеціалізованій інтерактивній карті "Autism Friendly Space", за посиланням на сайті: autism.ua
Подібні тренінги заплановані та вже реалізовуються Асоціацією CHILD.UA для персоналу перукарень, кафе і ресторанів, а також дитячих просторів і супермаркетів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки