Під крематорієм у Києві шикуються черги. ВІДЕО
В єдиному крематорії в Києві в день проходить близько сотні кремації, із яких в середньому 15 – від COVID-19, а під будівлею шикуються черги.
Попит зростає через брак місць на кладовищах, заявив провідний інженер спеціалізованого комунального підприємства "Київський крематорій" Андрій Ященко. Про це повідомляється в сюжеті "Громадського", інформує UAINFO.org.
Зазначається, що ще два роки тому підприємство проводило до шістдесяти кремації за добу.
"Церемонії прощання тут одна за одною – по 20-30 хвилин кожна. Тривалість залежить від того, чи веде її тільки штатна ведуча або ще й відспівує священик", – сказано в матеріалі. Водночас прощатися з людьми, які померли від коронавірусу, заборонено.
Читайте також: Плановий апокаліпсис. Як дожити до вакцини
"Покажіть, що похоронів багато, а крематорій тільки один. Треба хоча б ще один, на лівому березі Києва", – звернулася до журналістів людина, яка чекала в черзі.
Спершу людям потрібно почекати під адміністративною будівлею, щоб оформити документи. Потім родичі померлого шикуються в черги, щоб провести церемонії прощання. Очікувати можна більше години.
Тут працюють приватні агенти, які супроводжують церемонії і допомагають в організації, зокрема – обійти чергу. Ященко запевняє, що всі посередники працюють автономно, жодних офіційних угод крематорій із ними не має.
У цеху, де спалюють тіла, одночасно можуть працювати дві печі, кожна з яких має по дві камери. Ще дві печі на капітальному ремонті.
За словами Ященка, в столиці на кремацію з церемонією прощання доведеться витратити трохи більше, ніж дві тисячі гривень. Це разом з урною, в якій видадуть прах.
Читайте також: "Закопали гірше, ніж собаку": мешканка Василькова розповіла про похорон померлого від пневмонії родича
На території київського крематорію навіть є дерев'яна каплиця. Відспівують і в ній, і в офіційних залах. Священики є як від ПЦУ, так і від УПЦ МП.
Багато духівників відмовлялися давати коментар і говорили, що церква не схвалює кремацію. Один зі священиків погодився пояснити свою позицію. Він зазначив, що раніше дійсно відмовляли на прохання родичів відспівати померлого перед кремацією, але потім церковне керівництво офіційно дало дозвіл.
"Чому можна? Тому що люди це роблять від безвиході", – трактує дозвіл священик. Мовляв, не всі мають можливість знайти місце для традиційного поховання.
Додамо, крематорій у Києві розташований на Байковому кладовищі (вул. Байкова, 16). Там же знаходиться і колумбарій, куди можна помістити урну з прахом. Загалом в Україні працюють лише три крематорії – в Києві, Харкові та Одесі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки