MENU

Фонд гарантування хоче подвоїти суму відшкодування

250 0

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір в 2021 році почати поетапне підвищення гарантованої суми відшкодування, для початку – вдвічі.

Про це на підсумковій річній прес-конференція Фонду 14 грудня заявила директор ФГВФО Світлана Рекрут, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Зараз розглядається можливість двоетапного підвищення суми гарантування. Перший етап вже наступного року: підвищення гарантованої суми вдвічі (C 200 тис. грн до 400 тис. грн. – ред.). Відповідне рішення має бути проголосоване Верховною Радою", – розповіла Рекрут.

Фонд гарантування вкладів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – ФГВФО) – установа, яка виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків на Україні.

Читайте також: Всесвітній банк дав Україні новий кредит і спрогнозував різке зростання бідності

Фонд був створений за Указом Президента України "Про заходи щодо захисту прав фізичних осіб – вкладників комерційних банків України" № 996/98 від 10 вересня 1998 року. При цьому початковий розмір відшкодувань становив 500 грн. Функціонування цього інституту до 2012 року було врегульовано Законом України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб". З 21 вересня 2012 р. діяльність системи регулюється Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Згідно зі ст. 26 Закону Фонд гарантує кожному вкладнику в кожному банку відшкодування коштів за вкладами, включаючи відсотки станом на день початку процедури виведення банку з ринку, але не більше максимальної суми гарантування, прийнятої на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Доступ до реєстру неплатоспроможних банків

23 липня 2020 року Фонд гарантування вкладів фізосіб спільно з ProZorro відкрили доступ до Реєстру неплатоспроможних банків. У реєстрі можна переглянути статус усіх активів, які будуть виставлені на продаж найближчим часом, у тому числі права вимоги за кредитами, майно тощо.

Закон про гарантування вкладів фізосіб

28 серпня 2020 року Велика палата Конституційного Суду закрила виробництво у справі про конституційність окремих положень Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Читайте також: Як правильно вибрати банк для депозиту

7 вересня 2020 року Рада з фінансової стабільності схвалила механізм реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини