MENU

Сьогодні – день солідарності всіх українських дипломатів. У часі та просторі

70 0

22 грудня як День української дипломатії має багато важливих значень

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Данило Лубківський, повідомляє UAINFO.org.

Традицію відзначати цей день офіційно ініціював і започаткував міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. А я пишася тим, що запропонував та обґрунтував цю ідею міністрові.

Зв’язок із 22 грудня 1917 року, коли ухвалили рішення про створення нашого першого національного зовнішньополітичного відомства, вивів сучасну українську дипломатію за штучні радянські рамки.

Ще в 1999-му ми зафіксували, що наша дипломатія веде живу лінію від національної державності початку ХХ століття, а в такий спосіб – від усієї державної традиції минулих століть.

Читайте також: "Танці на кістах": Зеленський за півтора року не збагнув, що так і не став президентом

У цьому дні я також бачив якийсь особливий зв’язок видатних авторів нашої дипломатії. Від перших міністрів Олександра Шульгина, Миколи Василенка, Дмитра Дорошенка, Костя Левицького до перших міністрів відновленої державності Анатолія Зленка, Геннадія Удовенка, Бориса Тарасюка.

Саме звідси згодом з’явилася ідея зробити в МЗС послідовний ряд портретів усіх наших національних міністрів. Це, зрештою, був поштовх задуматись і про міріади інших зв’язків імен, доль, випробувань, драм, трагедій і великого утвердження. Так розпочиналася велика справа з відновлення пам’яті про минуле нашої дипломатії.

Пригадую, як адміністрація Леоніда Кучми опиралася появі такого дня. Перша відповідь, яка прийшла з Банкової, була приблизно така: дипломати – це, мовляв, професія дуже вузька, національного дня не потребує, якщо хочете, святкуйте самі.

Тарасюк прийняв рішення відзначити цей день. Традицію продовжив Зленко. І вже президент Віктор Ющенко затвердив її на державному рівні. Отже, із самого початку це свято вирвалося за межі формальностей і стало святом неформальним і природнім.

Так, це – день солідарності всіх українських дипломатів. У часі і просторі. Але це також більше, ніж просто день професії.

Сьогодні українська дипломатія каже й має сказати "дякую" всім, хто захищає національні інтереси України, нашу безпеку й нашу культуру у світі, – усім нашим воїнам, діячам культури, журналістам, громадським активістам. Це наш великий спільний день.

Читайте також: Совкове "новаторство" Зеленського може поставити хрест на зовнішній політиці України – дипломат

22 грудня має ще одну важливу рису. Сьогодні рік повертає із зими на літо. День стає довшим. Одним словом, це день нового початку...

У роз’ясненні, чим має займатися нове Генеральне секретарство міжнародних справ, було, серед іншого, зроблено такий запис: "Тимчасово загальне улаштування національних непорозумінь у межах Української Народньої Республіки".

Дай Боже нашій дипломатії здійснити цю родову присвяту та врешті допомогти нам усім "влаштувати" всі непорозуміння.

І найважливіше. Дай Боже нам перемоги над ворогом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Данило ЛУБКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини