Що робити, якщо не вистачає кисню при Covid-19: поради лікаря
Хворим українцям, яким діагностували COVID-19, для поліпшення сатурації необхідно проводити близько 18 годин на добу лежачи на животі.
Важливі поради агентству "Укрінформ" озвучив глава КНП "Івано-Франківська міська клінічна лікарня №1" Тарас Василик, інформує UAINFO.org.
За його словами, пацієнтам з низькою сатурацією дійсно краще проводити 18 годин на животі і не забувати про дотримання певної дієти.
Читайте також: Коронавирус мутировал и стал заразнее. Что еще известно ученым?
"Один із прийомів поліпшення сатурації, насичення легеневої тканини киснем, - це поза пацієнта на животі. Хворим з дихальною недостатністю слід проводити до 18 годин з 24-х на животі", - пояснив Тарас Василик.
Глава лікарні додав, що коли людина вживає важку їжу, то ослаблений коронавірусною хворобою організм змушений витрачати багато енергії не для боротьби з COVID-19, а на її переварювання, і навів приклад зі своєї практики.
Читайте також: Что страшного произойдет, если долго не менять медицинскую маску?
"Я регулярно проводжу обхід хворих і іноді просто вражений культурою харчування. Нещодавно спостерігав, як пацієнтка в лікарні може собі дозволити з'їсти до половини літра олів'є, яке принесли з дому. Питаю, чому не влаштовує лікарняний супчик, а жінка пояснює: мовляв, не викидати ж салат, який приніс чоловік. Зрозумійте, коли організм хворий, а ми ще їмо м'ясо, майонез і іншу "важку" їжу, то він змушений виділяти багато енергії для її перетравлення, а не для боротьби з інфекцією", - попереджає фахівець.
Крім цього, Тарас Василик для ефективної боротьби з коронавірусом радить хворим пацієнтам якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, не забувати про дихальну гімнастику, пити багато теплої рідини, і виконувати інгаляції, а також парові ванночки.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки