MENU

У спецзагоні Нацгвардії "Азов" готують водолазів-розвідників для ООС. ФОТО

529 0

Водолазна розвідка – спеціальність, яка з’явилася в окремому загоні спеціального призначення "Азов", що перебуває в районі ООС, нещодавно

Про це повідомив пресцентр Об'єднаних сил, інформує UAINFO.org.

Поява спеціальності зумовлена не лише тим, що бійці постійно розвиваються й опановують нові аспекти військової справи, а й потребою у фахівцях вузького профілю для виконання спеціальних завдань із підводної розвідки. До них входить здобуття розвідданих, диверсії, пошук, розмінування вибухонебезпечних предметів тощо.

Водолазну підготовку проходять бійці взводів розвідки першого та другого батальйонів підрозділу. Тренування для розвідників, що виконують завдання в районі операції Об’єднаних сил, проводять досвідчені водолази з "Азову" й інших підрозділів Національної гвардії.

Читайте також: Окупанти обстріляли Чермалик і поранили військовика

Бойовий офіцер, водолаз із позивним "Торнадо" розповідає, що підготовка водолаза потребує значних зусиль, адже вода – це агресивне середовище, в якому не кожен може перебувати:

– Дихати під водою невластиво людині, тому може з’явитися паніка чи фобія. Першочергове завдання – подолати цей психологічний бар’єр та адаптуватися до водного середовища. Далі відпрацьовуємо правильну постановку дихання, тому що коли людина починає панікувати, дихання збивається, і запас повітря, розрахований на півтори години, видихається за 40 хвилин. Важливо повністю контролювати цей процес, володіти техніками вдихів і видихів. Вчимося збирати та перевіряти спорядження, здійснювати реанімаційні заходи, якщо водолаз постраждав.

Після успішного подолання початкового етапу підготовки бійці "Азову", які вже мають практику та певні навички, складають іспит ц приступають до складніших викликів: проходять перешкоди під водою в повному спорядженні та стрес-тести.

Читайте також: На Луганщині танкісти показали, як даватимуть відсіч окупантам. ФОТО

Під час перебування на глибині "противник" може перекрити повітря, вирвати дихальний апарат чи зірвати маску. За таких обставин водолаз повинен не панікувати, спокійно перевірити спорядження, виявити проблему й поновити доступ повітря, відбитися від умовного ворога.

Під час тренувань водолазам зав’язують очі, аби імітувати обмежену видимість у замуленій водоймі чи за темної пори доби, зв’язують руки й ноги, ускладнюючи вільне пересування під водою.

До стрес-тестів також можна долучити тривале перебування в холодній чи, навпаки, дуже теплій воді: розвідники навчаються поступово звикати до переохолодження та перегріву, виявляти ознаки та контролювати фізіологічні реакції на температуру води.

Стресостійкість – одна з найважливіших рис, якими повинен володіти водолаз-розвідник, адже від поведінки фахівця в небезпечних ситуаціях, які є досить частими в районі проведення операції Об’єднаних сил, залежить не лише виконання завдання, а й насамперед – його життя.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини