MENU

2021-й ризикує стати черговим роком боротьби за фінансове виживання – економіст

256 0

Підіб'ємо підсумки бюджетної кризи 2020 року – і подивимось, чого чекати у 2021-му

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Кухта, повідомляє UAINFO.org.

1. Навіть після того, як міжнародні партнери врятували уряд від кризи неплатежів наприкінець грудня, бюджет сильно недовиконують. Станом на 28 грудня неоплачені фінансові зобов’язання Казначейства становлять 17 млрд: порівняйте це із 3,7 млрд на кінець 2019 року, коли бюджет теж важко виконували. Більше 7 млрд неоплачених зобов’язань – захищені видатки.

Читайте також: "Зовнішнє управління" рятує Україну від недолугого внутрішнього, але нової бюджетної кризи не уникнути – економіст

2. Недовиконання плану щодо видатків становить майже 90 млрд, із яких на 10 млрд не відкрив асигнувань Мінфін і 61 млрд не використали розпорядники коштів – або їм не дала використати Державна казначейська служба через відсутність грошей (ще 18 млрд становить економія на обслуговуванні державного боргу та гарантійних зобов’язань).

Від обіцянки міністра фінансів повністю профінансувати дефіцит бюджету цього року ситуація відверто дуже далека. Подивимось, скільки встигнуть витратити коштів за наступні три дні, які залишилися до Нового року. Якщо просто зараз "вивалюватимуть" велику суму – Нацбанкові не позаздриш, удар буде й по курсу гривні, і по цінах.

3. Бюджетом на наступний рік запрограмовано повторення бюджетної кризи. Залучити ресурси, необхідні для виконання цього бюджету, без дуже чіткої співпраці з МВФ неможливо. Точки напруження в цій співпраці вже видно – це і відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, і сам по собі неякісний бюджет 2021, який треба переглядати, і побоювання за незалежність НБУ, які ще довго нікуди не подінуться.

Читайте також: А що там у нас із боргом? Дві цифри, за якими ховаються брехня й маніпуляція

Немає сумнівів, що олігархи та проросійські сили всередині Україні спробують створити нові приводи для зриву співпраці – на жаль, вони значно посилился цього року й мають усі можливості створювати проблеми для країни. Якщо вплив олігархів на уряд і політичну систему не буде зменшено – 2021 замість року відновлення після кризи стане черговим роком боротьби за фінансове виживання.

Найкращим було би прямо в січні переглянути бюджет 2021 – знизити дефіцит і привести до реальності прогноз доходів. Не вірю, що на це піде уряд, який сам і створив бюджетну кризу, але депутати можуть принаймні поставити в Раді питання про перегляд. Це був би правильний і відповідальний крок у нинішній ситуації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Павло КУХТА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини