MENU

У Зеленського назвали дипломатичні цілі на рік та розповіли про тактику і стратегію щодо Донбасу

541 0

У Зеленського назвали дипломатичні цілі на рік та розповіли про тактику і стратегію щодо Донбасу

Пріоритети для української дипломатичної команди на наступний рік будуть визначати три мети.

Збереження і зміцнення міжнародної підтримки України - пріоритет номер один для дипломатичної команди країни в 2021 році. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник президента Ігор Жовква в своїй статті, опублікованій в "Дзеркалі тижня", інформує UAINFO.org.

Він також назвав інші основні цілі для України на наступний рік.

"Мир на деокупованому Донбасі, Крим в складі нашої держави, Україна - активний міжнародний гравець - це три ключові цілі, які визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році", - написав він.

Читайте також: Кулеба: Лавров завел "нормандский формат" в медикаментозный сон

При цьому дипломат зазначив, що збереження і зміцнення міжнародної підтримки України є пріоритетом номер один.

"Через розвиток активного двостороннього співробітництва зі стратегічними партнерами - США, Великобританією, Німеччиною, Францією, Канадою, Польщею, Литвою, Азербайджаном - ми будемо працювати над тим, щоб Україна завжди мала в своєму арсеналі достатньо зовнішніх інструментів і засобів для впевненого подолання світових викликів", - додав Жовква.

Що стосується врегулювання ситуації на Донбасі, то Україна сподівається в 2021 році провести черговий саміт в Нормандському форматі.

"В 2021 року ми ставимо за мету провести наступний саміт в Нормандському форматі. Його стратегічним завданням буде обговорення ключового питання встановлення миру на Донбасі на українських умовах. Тут і надалі ми сподіваємося на підтримку наших партнерів щодо Нормандського формату - Німеччини і Франції", - написав Жовква.

Читайте також: Главные поражения и победы: каким стал 2020 год для внешней политики Украины​​​​​​​

Він також зазначив, що триватиме робота над реалізацією домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі.

Серед тактичних завдань Жовква назвав збереження поточного перемир'я, активізацію роботи Тристоронньої контактної групи, подальший обмін утримуваними особами, функціонування наявних КПВВ і повноцінне відкриття нових, розведення сил і засобів на нових узгоджених ділянках, реалізацію оновленого плану розмінування, забезпечення доступу МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб, безперешкодний доступ СММ ОБСЄ на окуповані території.

Крім того, Україна продовжить працювати над посиленням міжнародного тиску на РФ для виконання нею своїх зобов'язань.

Читайте також: Портников: На все эти крымские вопросы рано или поздно придется ответить – пусть даже и не в следующем году​​​​​​​

"Санкції щодо Росії допомагають Україні в процесі мирного врегулювання, тому повинні зберігатися до повного відновлення статус-кво, над чим українська дипломатія працює нон-стоп з року в рік і в подальшому буде успішно працювати", - наголосив заступник керівника Офісу президента.

Жовква також зазначив, що в 2020 році питання Криму було повернуто в міжнародний порядок денний.

"Це означає, що в 2021 році ми повинні робити акцент на змістовній роботі. Важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів в підтримку міжнародного формату Кримської платформи", - зазначив Жовква, зазначивши, що його готуються провести в Україні влітку 2021 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини