MENU

Що було не так із західною підтримкою реформ в Україні? Експосол Канади окреслив 10 ключових помилок. ВІДЕО

759 1

Роман Ващук

Хто ще не слухав / не читав чудову лекцію Романа Ващука, посла Канади в Україні (у 2014–2019 роках) – обов'язково це зробіть

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Тарас Шамайда, повідомляє UAINFO.org.

Пан Ващук докладно розкриває 10 ключових помилок (багато з яких стосуються не лише західної підтримки, але й нас самих):

1. "Реформ-більшовизм" і завищені очікування. Якщо реформу втілено не на 105%, а на 80%, то це "зрада" – українці говорять лише про 20% незробленого й роблять дивний висновок, що "нічого не зроблено".

2. Теза, що є дві рівнозначні війни – проти Росії та проти корупції. Насправді державність понад усе, й оборона від зовнішнього ворога – незрівнянно важливіша.

Читайте також: "Зовнішнє управління": що це таке, хто із ним бореться та що пропонує натомість

3. Шкідливість гасла "Антикорупція – понад усе". 

4. Забагато уваги маргіналізованим групам (ВПО, ЛҐБТ, інваліди, нацменшини) і мало уваги потребам звичайних українців, що становлять абсолютну більшість населення України.

5. Комунікація без серця. Намагання розмовляти мовою голої логіки з пересічними людьми, які керуються переважно емоціями.

6. Надмір вимог і звітності. Отримувачі західної допомоги змушені вбивати море часу не на втілення змін, а на бюрократію та звітність.

7. Невиправдана повільність рішень західних держав, яких Україна потребує в конкретний час, а не колись у майбутньому.

Читайте також: Головний підсумок року. Портников назвав визначальне запитання, на яке поки немає відповіді

8. Випробовування на Україні надскладних моделей. Наприклад, марудну процедуру заповнення електронних декларацій проходять не кілька сот чи тисяч високопосадовців, а понад мільйон людей, що є безглуздям.

9. Люди викривлено сприймають важливі зміни. Наприклад, коли бачать позитивні зміни в містах, пов'язують їх із міськими головами, а центральну владу лають, хоча ключова причина цих змін – саме здійснена центральною владою реформа децентралізації.

10. Зацикленість міжнародних організацій на другорядних речах (наприклад, ціні на газ) дискредитує реформи в цілому та сприяє приходу до влади антиреформаторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШАМАЙДА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини