MENU

Московський цар нам тепер батюшка, а кримські татари – вороги?

1304 2

Як же дістали українські кіномитці, які так і не вийшли з тенет "руского міра"

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Сергій Костинський, повідомляє UAINFO.org.

І як же ж дістали "зелені чиновники" з Міністерства культури й інформаційної політики України, які фінансують антиукраїнське, антикримське кіновиробництво.

Подивився нарешті новий український серіал "Козаки. Абсолютно брехлива історія" від ICTV, профінансований згаданим міністерством (на час виграного пітчинґу реформована інституція часів "уряду Гончарука" мала назву Міністерство культури, спорту та інформаційної політики).

Не ділитимуся враженнями про те, що був вимушений дивитися більше восьми годин – це питання індивідуального смаку.

Неприємно вразило інше.

Читайте також: Блогер: Нормальне псевдоісторичне кіно ми вже маємо, а нормального історичного – ще ні

Міністерство, у назві якого зберіглася згадка про "інформаційну політику", профінансувало серіал, у якому "Московське царство" виступає союзником Запорозької Січі, а кримські татарів й османів подають як запеклих ворогів українців.

Зауважу, цей серіал було створено в часи, коли московська держава вже багато років здійснює збройну агресію проти України, Крим залишається під російською окупацією, українців і кримців переслідує російська влада й дає їм страшні строки ув'язнення ні за що, а Туреччина надає українській державі доступ до своїх військових технологій і допомагає у звільненні кримських заручників (оцініть, до речі, "жарти" авторів серіалу на тему "Байрактарів").

У мене немає слів.

Не знаю, коли ідіоти, яким Бог дав можливість знімати кіно, нарешті збагнуть що кримські татари – частина української політичної нації з багатою культурою та історією не тільки війн, але й союзів із українськими середньовічними державами?

Що Україна та Крим – це одне неподільне ціле?

І що сьогодні, в умовах російсько-української війни, потрібно дуже обережно переосмислювати наше спільне минуле й тактовно працювати з образами кримських татар й сучасних союзників України?

Чому щодо поляків митці це усвідомлюють, а от щодо кримців – ні? 

Коли зрозуміють, що радянський підхід знімати ґеґі про "відсталих" мусульман – це не про сучасну європейську Україну? А кримські татри в серіалі, скажу вам, подані надзвичайно огидно.

Читайте також: У Держкіно – новий скандал. Що сталося й до чого тут Єрмак

Знаєте, друзі, на*ер таке кіномистецтво й на*ер таку інформаційну політику. 

Але найбільше ображає те, що Міністерство культури, спорту й інформаційної політики 2019 року, коли виділяли кошти "Козакам", відмовило у фінансуванні фільмові "Конотопська битва". Сценарій якого був присвячений історії спільної перемоги військ гетьмана Івана Виговського й хана Мухаммада IV Ґерая над московським військом.

Я розумію, що позаторік "зеленим" чиновникам потрібно було розповідати про мир і про те, як треба просто "перестати стріляти".

Але як ці дивні люди не розуміли, що після того, як політична кон'юнктура зміниться, людям якось доведеться в очі дивитися?

Що найогидніше, це ж міністерство, яке профінансувало кримофобський серіал, розповідало у 2020-му й розповідатиме цього року, 26 лютого, наскільки Крим і кримці є важливими для України.

Най би вас шлях трафив, лицеміри.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій КОСТИНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини