MENU

"Все це має піти в минуле": робота парламенту й місцевих рад може стати відкритішою

269 0

Діяльність Верховної Ради та місцевих рад може і має бути відкритішою, ніж вона є зараз. Навіть в умовах карантину

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Володимир В'ятрович, повідомляє UAINFO.org.

Учора, 13 січня, я зареєстрував законопроєкт 4582, який дасть кожній людині змогу в режимі реального часу спостерігати за роботою представницьких органів влади.

Дякую 30 колегам-депутатам із п’яти фракцій і груп, які підтримали мою ініціативу та стали співавторами законопроєкту. Сподіваюся, що проєкт у якнайшвидший термін стане законом, оскільки його положення прості, зрозумілі й вигідні всьому суспільству.

Читайте також: Демократію можуть поховати: що віщують Україні зафіксовані соціологами тенденції

По-перше, передбачається обов’язкова пряма відеотрансляція не лише пленарних засідань парламенту, але й засідань комітетів. Зокрема засідань, які проводять у режимі відеоконференції.

По-друге, відеозаписи як пленарних, так і комітетських засідань і слухань, а також їхні протоколи та стенограми, мають безстроково зберігатися на сайті Верховної Ради.

По-третє, максимум через шість місяців усі місцеві ради так само мають здійснювати прямі відеотрансляції своїх сесій. Внаслідок децентралізації та укрупнення громад в Україні більше немає невеликих бідних сільрад. Кожна територіальна громада має достатньо можливостей для організації нормального сайту та прямих трансляцій своїх сесій. А записи цих трансляцій так само мають зберігатися у відкритому доступі.
 
І, по-четверте, законопроєкт передбачає, що присутні на засіданнях місцевих рад та їхнії постійних комісій можуть вільно робити звукозапис, фото- та відеозйомку, трансляцію по радіо, телебаченню чи в інтернеті.

Читайте також: КВУ: За рік у монобільшості залишилося лише 211 депутатів

Для парламенту це давно норма, але колеги з багатьох місцевих рад знають, скільки скандалів і конфліктів виникало через спроби не лише гостей, але й депутатів вести такі трансляції. Все це має піти в минуле.

Я сподіваюся на активну підтримку нашого законопроєкту як колегами-депутатами й керівництвом парламенту, так і громадянським суспільством та медіа.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини