"Не більше, ніж емоції". Мовний омбудсмен прокоментував конфлікти навколо закону про українську мову
Конфлікти, які супроводжують закон про використання української мови, спричинені емоціями.
Таку думку висловив 18 січня в ефірі телеканала "Україна 24" мовний омбудсмен Тарас Кремінь, інформує UAINFO.org.
"Це не більше ніж емоції. Можливо, це витівки "п'ятої колони", можливо, комусь ще б хотілося, щоб в Україні діяло інше законодавство. Закону півтора року, було багато емоцій і під час його реєстрації, і під час обговорення, і коли він набрав чинності. Це такі речі, які ми сприймаємо як неминучі", – сказав він.
Читайте також: "Якщо ми дамо забрати у нас українську мову, то зникнемо як нація", – Євген Клопотенко висловився щодо мовного закону
Омбудсмен прокоментував окремі норми закону, які набули чинності 16 січня і зобов'язують обслуговувати українців українською мовою.
"Те, що сфера обслуговування також буде в контексті мовного законодавства, – це нормально, це найбільша сфера, де траплялося найбільше порушень. Тепер кожен громадянин має право отримувати інформацію українською мовою. І мене ображає, коли громадяни України саботують виконання мовного закону, коли деякі з "політичних туристів" знаходять 1000 і один спосіб обійти закон. Це неприйнятно, нецивілізовано і по-хамськи", – заявив Кремінь.
16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.
Читайте також: "Спроби влади ігнорувати Конституцію і мовний закон продовжуються" – Тарас Марусик
Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
Експерти з конституційного права з Венеціанської комісії розкритикували низку положень українського мовного закону. У комісії зауважили, що мовне питання не має стати джерелом міжетнічної напруженості в Україні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки