Купання в ополонці стало цього року об'єктом засудження з боку церкви. Хай би традиція жила, – думка
Фото – Alexandr Senko
Чомусь купання в ополонці стало цього року об'єктом засудження з боку церкви. Ну якщо не засудження, то як мінімум несхвалення. Причому синхронно, як з боку ПЦУ, так і РПЦ. Мовляв, нема такого в православній (а у нас – ще й в українській) традиції. Це варварство і пішло воно з безбожних радянських часів.
Мені здається, минулого року церква проти цього з таким ентузіазмом не виступала. Може цьогоріч справа в Ковіді? Може це застереження робиться для того, щоб люди не купкувалися, зменшуючи необхідну санітарну дистанцію, і щоб не навантажували зайвий раз організм, пише журналіст Євген Якунов, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Водохреща: як пов'язані події Хрещення Господнього зі зміною властивостей води?
Бо я (хоч і не вважаю себе знавцем церковних правил) не знаю, щоб Святе Писання забороняло священникам освячувати воду в ополонках, а вірянам потім занурюватися в цю купель. І апостоли Петро й Павло від цього, наче б, не застерігали.
Якщо ти молодий і здоровий, то чого б не святкувати Водохрещу у такий спосіб? І чим погано усвідомлювати, що омолодивши таким чином тіло, ти змиєш і гріх з душі? Хіба освячена вода цьому не сприяє?
Читайте також: Чи можна змити гріхи купанням на Водохреща? Пояснює ПЦУ
Часи змінюються і міняються традиції. Занурення в ополонки на свято Хрещення не найгірша з нових традицій. Відмова церкви від неї призведе до того, що хтось інший візьме її під своє крило. Завжди знайдеться батюшка, який освятить ополонку і благословить пірнальників. Он філаретівський КП анонсував освячення води на Дніпрі. Знайдуться й інші.
Хай би традиція жила.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки