MENU

Зміна правил під час гри: Мін'юст має підстави заблокувати скасування дипломів із відзнакою

384 0

Під час акції протесту проти Шкарлетового призначення

У питанні про скасування Шкарлетом дипломів із відзнакою ключовими є три речі

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Тарас Шамайда, повідомляє UAINFO.org.

1. Для чого це зроблено? Яку користь це принесе країні, громадянам? На мою думку, жодної. Лише шкоду.

Попри демагогію, що диплом із відзнакою – "пережиток совка", його наявність є важливим позитивним маркером для багатьох серйозних роботодавців. Щоб отримати диплом із відзнакою, студенти докладають значно більших зусиль і значно серйозніше ставляться до навчання.

Читайте також: Із 2021 року студенти більше не отримуватимуть “червоний диплом”. Що ще змінилось

Шкарлетове рішення знецінює ці зусилля та ставить на одну дошку людей, які реально "гризуть граніт науки" із тими, хто просто має диплом про вищу освіту (давно девальвований папірець, який в Україні отримують усі охочі без особливих знань і зусиль). Тепер один із важливих стимулів до якісного навчання просто ліквідують.

2. Неправда, що такий крок викликаний вимогами закону "Про вищу освіту". "Диплом бакалавра з відзнакою" чи "диплом магістра з відзнакою" не згадують не лише в новій, але й у попередніх редакціях цього закону. Що ніяк не заважало МОНу видавати дипломи з відзнакою, оскільки наявність відзнаки ніяк не суперечить законові: диплом магістра не стає дипломом бакалавра, наприклад, чи навпаки.

Читайте також: Завдяки Шкарлетові навчання майбутніх суддів і прокурорів контролюватимуть Портнов, Новинський і Ко – нардепка

3. Неприпустимо змінювати правила гри під час гри. Якщо для нинішньої влади вже так принципово скасовувати дипломи з відзнакою, то змінені правила мають діяти лише для тих, хто вступає до вишів після їх зміни, а не для людей, які роками старанно вчилися, розраховуючи на диплом із відзнакою, а тепер їх позбавляють можливості його отримати за лічені місяці до закінчення навчання.

Вдумайтеся, Шкарлет підписав наказ МОНу №1571 29 грудня 2020 року, і він передбачає, що дипломи з відзнакою не видають уже з 1 січня 2021 року. Тобто вже через три дні. 

Така зміна правил під час гри – відверте порушення прав здобувачів освіти й серйозна підстава для Мін'юсту заблокувати введення цього наказу в дію. Було б бажання й політична воля. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШАМАЙДА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини