MENU

Освіті й науці завдано нищівного удару, від якого вони навряд отямляться – учений

1396 0

Сергій Шкарлет

Учора, 17 грудня, Верховна Рада 226-ма голосами підтримала кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти й науки

Про це у своєму блозі на "ЛІГА.net" пише Антон Сененко, повідомляє UAINFO.org.

Попри протести вчених та освітян. Попри численні скандали, зокрема із приводу плагіату в його наукових роботах і листи-застереження від Євросоюзу щодо небезпеки зупинки реформ в освіті через його діяльність.

Попри незгоду Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

Показово, що "слугам народу", аби протягнути настільки одіозну персону, яку не підтримав навіть "свій" профільний комітет із освіти, довелося долучати голоси "за" від ОПЗЖ (Суркіс-Кива-Медведчук), "За майбутнє" і "Довіри". Чудова, як на мене, коаліція.

Чому це голосування настільки трагічне? 

Воно страшне за своєю суттю, бо надсилає відразу кілька дуже важливих і взаємопов’язаних сигналів науковцям, освітянам і батькам школярів та студентів:

• Віднині пояснити як дитині, так і молодому вченому, що красти чужі ідеї – погано, стало практично неможливо. Окрім, звісно, випадку, коли ти відразу налаштовуєш малечу чи науковця на виїзд за кордон, де подібні речі – злочин, за який тебе позбавлять посад, звань, ступенів.

Читайте також: "Шкарлете, принеси капці": журналіст пояснив, чому Зеленський зробив міністром одіозного персонажа

• Плагіатор на посаді міністра освіти й науки лише своєю присутністю ставить хрест на ідеї академічної доброчесності та своїм прикладом показує, що ані самостійність здобуття нових знань, ані власні дослідження не є запорукою успіху в Україні. Множимо це на від’ємну інвестиційну (неспекулятивну) привабливість країни, корумповані суди та незахищеність інтелектуальної власності й розуміємо, що свої ідеї краще реалізовувати в юрисдикціях інших країн.

• Держава, в якій процвітає імітація наукової діяльності, і яку "освятили" депутати парламенту, приречена на подальшу стагнацію у сфері освіти та науки. Нормальним ученим буде вкрай важко працювати під проводом міністра, що гадки не має про справжню науку. 

Те ж саме з нормальними освітянами. Бо подібне оточується подібним, тобто імітаторами. Звідси матимемо технологічну деградацію й остаточний занепад українських університетів і наукових інституцій. 

Як наслідок – у школярів і студентів, аби мати шанс на реалізацію свого потенціалу, на жаль, залишається все менше шансів зробити це в Україні. 

• Це сигнал міжнародній спільноті: будь-яка ініціатива у сфері науки, подана від України, має бути піддана детальній перевірці, адже тут на державному рівні толерують плагіат.

Читайте також: "Голос" оскаржить призначення Шкарлета міністром освіти через кнопкодавство депутатів ОПЗЖ

Окрім суті, рішення призначити Шкарлета міністром освіти та науки – страшне за своїм механізмом.

Дмитро Табачник був міністром освіти і науки всього кілька років, однак наслідки його підривної діяльності наукова й освітянська спільнота "відгикують" досі. У даному випадку матимемо аналогічну ситуацію, і "міни", закладені в фундамент освіченості українців, буде вкрай важко відстежувати та деактивовувати.

• Ми отримали новий мем "шкарлетити", тобто плагіатити, красти чужі ідеї.

• Сюрреалізм ситуації у країні став практично ідеальним.

• Окрім себе – батьків, освітян, науковців – звинувачувати абсолютно нікого, адже нинішня ситуація є результатом демократичного волевиявлення на виборчих дільницях. За тиранії Шкарлет був би просто призначений "згори", і це було би значно гірше.

Однак, попри спробу трохи розрадити ситуацію, мушу констатувати таке:освіті та науці в Україні завдано нищівного удару, від якого вони навряд чи отямляться.

Освіті та науці, а не їхнім імітаціям. З імітаціями нічого не трапиться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон СЕНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини