Боротьба з коронавірусом: Велика Британія бере ситуацію під контроль, Україна – ганебно пасе задніх
Підготували аналітику про ситуацію з COVID-19. Я вибрав з неї головне, що вам буде цікаво знати про ситуацію на сьогодні
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Ковтонюк, повідомляє UAINFO.org.
Треба звернути увагу на дві країни – Іспанію та Велику Британію. У першій почався якийсь армагедон. Я ніколи не бачив такої кривої захворюваності, вона йде практично вертикально. Можливо, це пов'язано з новою мутацією коронавірусу В.1.1.7.
Читайте також: Провал вакцинації: чому так сталося, хто винен і якими можуть бути наслідки
Щодо Британії, то ми точно знаємо, що недавній спалах пов'язаний саме з цим новим варіантом. Але подивіться, як Британія бере ситуацію під контроль. Вона посилила обмеження. Але головне – у країні тестування працює, як військові заводи у Другу світову. Неймовірні показники по 550–600 тисяч тестів щодня для населення у 66 мільйонів. Це дає коєфіцієнт виявлення у 8%, він один із найкращих у Європі (ВООЗ рекомендує 5% для нормального контролю поширення вірусу).
Для порівняння, в Іспанії роблять 150–180 тисяч тестів на день для населення 47 мільйонів, і це немало, але коєфіцієнт виявлення пішов угору та складає 22%.
Україна робить 20–30 тисяч тестів на добу за населенні 41 мільйон. Коєфіцієнт виявлення найнижчий у Європі та складає 25%. Від Іспанії мало відрізняється, тому що поширення в нас стабільне. Якщо, не приведи боже, мутація В.1.1.7 опиниться в нас, страшно подумати що буде. Ми підготуємо аналітику про це окремо.
Вакцинація. У світі імунізацію розпочали вже 55 країн. Лідери – Ізраїль, ОАЕ, Бахрейн, Велика Британія та США. В Ізраїлі принаймні одну дозу отримали уже 28% населення (2,37 мільйони людей).
Читайте також: Міністр узагалі в темі? Усе, що треба знати про компетентність Степанова. ВІДЕО
У Європі розпочали кампанію 38 із 46 країн. Лідери – Велика Британія, Данія, Мальта, Словенія, Італія. У Британії щонайменше одну дозу отримали 6,3% населення, або 4,6 мільйони людей.
Україна – одна з восьми країн Європи, які не розпочали вакцинацію. А ще Албанія, Андорра, Боснія та Герцеґовина, Косово, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія. А також Білорусь, яка розпочала, але не признається.
Цікавий такий факт. У країнах, де вакцинація вже йде, живе 89% мешканців Європи. Тобто дев'ять із десяти європейців є частиною кампанії з імунізації. Решта 11% європейців ще не є частиною цієї кампанії. Так от, більшість із них, 7% – це українці. Решта – маленькі країни.
Іще цікавий факт. У світі є всього 18 країн, де хворих на COVID-19 на сьогодні більше мільйона. Чемпіони, так би мовити. Україна – одна з них. Із цих країн імунізацію почали усі, крім п'яти: Південної Африки, Колумбії, Перу, Ірана й України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки