MENU

Маємо категорію співгромадян, дискусія з якими неможлива

1574 3

Чи може бути власна думка в кожної людини?

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Подобєд, повідомляє UAINFO.org.

За останні дні я був вимушений кілька разів спілкуватися із досить розповсюдженим у наших широтах різновидом двоногих – homo soveticus.

Днями один київський таксист жалівся нам із дружиною на перейменування вулиці Котовського на Сальського:

Таксист: – Ну, вот кто этот Сальский?

Оленка: – А хто такий Котовський, ви знаєте?

Читайте також: Суд не зобов’язав МОН виправляти підручники на догоду Портнову – Нефьодов

Таксист: – Девушка, да это же каждый школьник знает! Котовский – белогвардейский генерал, не пускал красных в Крым! Он разбил армию Махна и тот был вынужден бежать в Румынию.

Далі таксист молов якусь неймовірну дурню, що не має нічого спільного ні з історією бойових дій, ні з біографіями Котовського, Фрунзе чи Врангеля. Головне – розповідав це впевнено й із притиском, додаючи: "Вот теперь всю историю переписали. Петлюра уже герой, получается".

У такі миті розумієш, що дискусія неможлива. Не через те, що я слабкий у словесних баталіях, а через те, що переді мною самовпевнений невіглас. Людина, яка нічого не знає на тему дискусії, але готова "побитися за власну думку".

Тут важко зарадити якоюсь лекцією, адже не знаєш, із чого почати – бо в людини немає навіть базових знань зі шкільного підручника (навіть із радянського підручника).

Читайте також: Новий скандал Венедіктової: очільницю ОГПУ надихає робочий стіл чекіста-ката? ФОТО

На жаль, думка про те, що "не знаєш, не тямиш – мовчи і слухай" – не знаходить підтримки в широких народних масах. Величезна кількість людей вважають не просто за своє право, а за святий обов’язок висловитися на тему історії, політики чи навіть медицини. Раптом хто подумає, що в тебе немає власної думки про перейменування київських вулиць або мовний закон?

Тому треба сміливо й упевнено розповідати Подобєдові про політичну ситуацію в Татарстані (плутаючи кримських татар із волзькими татарами) чи героїчні подвиги "білогвардійського генерала Котовського", вулицю якого "нагло переименовали современные неуки, которые не знают настоящей истории".

Завжди хочеться сказати таким людям: "Думай, що говориш. Тебе ж не лише ідіоти слухають".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Павло ПОДОБЄД


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини