MENU

"Відіграв значну роль у придушенні протестів". Ексбійця Беркута помітили серед омонівців у резиденції Лукашенка. ФОТО

966 1

"Відіграв значну роль у придушенні протестів". Ексбійця Беркута помітили серед омонівців у резиденції Лукашенка. ФОТО

Серед омонівців, які відвідали резиденцію білоруського диктатора Олександра Лукашенка в Мінську, був ексбоєць розформованого українського спецпідрозділу Беркут Сергій Кімінчижи, пише Euroradio.

Кімінчижи був одним з омонівців, для яких прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт 27 січня влаштувала екскурсію Палацом Незалежності – мінською резиденцією диктатора, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

«Судячи з того, що бійця запросили на екскурсію, він зіграв значну роль в придушенні протестів після виборів», - повідомляє Euroradio.

 

Повідомляється, що Кімінчижи - один з командирів мінського ОМОНу, який брав участь у розгоні протестувальників у Білорусі в серпні. Раніше білоруське видання Новы час писало, що Кімінчижи причетний до затримання «діджеїв Перемен» Кирила Галанова і Владислава Соколовського і свідчив проти них у суді.

За даними видання, ексберкутівцю 37 років, він народився в селі Василівка Одеської області, служив в армії, а потім в Беркуті. Після Революції Гідності втік з України до Білорусі.

Читайте також: Танк, БМП и автомат: Лукашенко рассказал, как готов защищать Беларусь

Новиы час зауважує, що одеські беркутівці, в лавах яких служив Кімінчижи, безпосередньо брали участь у подіях 20 лютого 2014 року в Києві, коли протистояння на Майдані досягло піку.

Раніше білоруські журналісти ідентифікували щонайменше чотирьох колишніх беркутівців у лавах білоруського ОМОНу. За даними розслідувачів, після перемоги Революції Гідності вони з родинами втекли до Білорусі, де отримали притулок і роботу в мінському ОМОНі.

«Режим Лукашенка стоїть в одному ряду з державою-агресором РФ, для якої демократичні перетворення в Україні та Білорусі є реальною загрозою. Саме заради нейтралізації цієї загрози Росія залучила до свого репресивного апарату більшу частину втікачів бійців Беркута», - писали автори розслідування.

Читайте також: Фурса: Лукашенко – банкрот. Белорусская экономика – болото, которое не может существовать без постоянных дотаций от Кремля

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, після яких почалися масові протести проти Олександра Лукашенка, який одноосібно керує країною 26 останніх років.

Протести і страйки тривають майже шість місяців. Білоруси вимагають нових, чесних виборів і звільнення політв'язнів.

Багато протестувальників зазнали переслідувань, тисячі були затримані. Силовики застосовували проти учасників протестів світлошумові гранати, гумові кулі, водомети, жорстоко били їх. За словами лідерки опозиції Світлани Тіхановської, з початку протестів загинули щонайменше вісім людей.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини