MENU

Що буде, якщо пандемія коронавірусу ніколи не закінчиться — The Washington Post

1213 0

Що буде, якщо пандемія коронавірусу ніколи не закінчиться — The Washington Post

Цілком вірогідно, що вірус може знайти більш ефективні механізми уникнення імунного захисту організму людини.

Вже протягом тривалого часу більшість людей сподівається, що пандемія коронавірусу може закінчитися лише одним шляхом: досягнення колективного імунітету до COVID-19. Можливо, людство могло б отримати колективний імунітет за допомогою вакцинації, або ж досягнути його «старомодним» шляхом, безпосередньо перехворівши коронавірусом. Однак майже ніхто не замислювався, що буде, якщо пандемія COVID-19 ніколи не закінчиться, пише The Washington Post, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

Що робити, якщо вірус стане заразнішим і ще більш смертельним, а не буде втрачати свою вірулентність у майбутньому? Що робити, якщо вірус знайде ще більш ефективні механізми уникнення імунного захисту організму людини, настільки, що досягнути колективного імунітету буде неможливо без постійного оновлення вакцини? Ситуація в Манаусі, Бразилія, змушує задавати ці питання, і відповіді видаються не надто обнадійливими.

Манаус – досить велике бразильське місто, яке дотримувалося «скептично налаштованого локдауну»: запобіжних заходів було небагато, а кількість випадків хвороби активно зростала. Вчені підрахували, що 75% населення міста вже перехворіли коронавірусом, тому Манаус повинен був хоча б мінімально наближатися до досягнення колективного імунітету.

Читайте також: Голубовская: В США обнаружили высокозаразный бразильский штамм COVID-19, на который могут не действовать вакцины

Місто вже пережило свою найсмертельнішу хвилю коронавірусу. У лікарнях «закінчився кисень»: пацієнти, яких, ймовірно, можна було врятувати, загинули. Багато померлих опинились у братських могилах. Враховуючи попередні показники зараження, обсяг нових випадків захворювання в Бразилії свідчить про те, що варіант коронавірусу, відомий як P.1, може інфікувати людей, які вже перенесли COVID-19. Також є припущення, що цей варіант вірусу може викликати більш важкий перебіг хвороби.

Подібні занепокоєння викликає ще один штам, який з’явився в Південній Африці - хоча є причини не впадати у відчай. З одного боку, у Манаусі, можливо, не було так багато випадків коронавірусу, як вважають дослідники, тому поки зарано говорити про серйозну загрозу реінфекції. Але навіть якщо все так погано, як виглядає, тоді важливо буде розробити нові вакцини, що будуть ефективними проти мутацій COVID-19. Теоретично, за умови глобальної вакцинації кількість випадків може стати настільки низькою, що у COVID-19 просто не буде можливості і часу мутувати.

Але проблема в тому, що життя – це практика, а не теорія. Бідніші країни, ймовірно, не будуть повністю вакциновані ще протягом кількох років. Крім того, навіть у США наразі темпи вакцинації досить повільні. Що робити, якщо більша частина населення світу просто відмовиться від вакцини, адже зростає кількість антивакцинаторів?

Читайте також: Глава ВОЗ считает новости о коронавирусе на глобальном уровне обнадеживающими

У цьому випадку найкраща надія – це те, що скептики-активакцинатори все-таки зрозуміють свою помилку і вирішать ризикнути, коли матеріалізується чергова хвиля COVID-19. Адже люди, які не будуть вакциновані, ризикують стати «резервуарами інфекції», в яких будуть виникати нові варіанти COVID-19, наприклад, шляхом розповсюдження вірусу серед людей з ослабленим імунітетом, в організмі яких COVID-19 має здатність активно мутувати.

Ймовірно, людство вже й так настільки втомилося від обмежувальних заходів, що продовження жорстких карантинних обмежень ще протягом тривалого часу просто не буде ефективним, адже люди їх ігноруватимуть.

Ще одним варіантом може стати те, що почнеться широке запровадження спеціального контролю, щоб виявляти людей, які вже вакциновані, а які – ні, тобто запровадження паспортів вакцинації. Однак, важливо, щоб такі сертифікати не можна було підробити.

Наразі незрозуміло, який із цих варіантів розвитку подій є більш вірогідним. Очевидно, що всі вони не надто оптимістичні. Однак, існує ще один, гірший варіант: людське суспільство просто розділиться на багатих та вакцинованих і на бідних, які не отримають доступ до вакцини, але цього не можна допустити. Пандемія не закінчиться, доки кожна країна не отримає вакцину, резюмує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини