MENU

Важливо не просто закрити проросійські телеканали, цього може виявитися замало – Портников

1428 2

У серпні 1991 року група провідних російських журналістів із цілої низки видань, які ГКЧП закрив після спроби державного перевороту в Радянському Союзі, вирішила виступити із протестом проти рішення російського президента Бориса Єльцина закрити партійні й радянські газети, які підтримували цей переворот

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников, повідомляє UAINFO.org.

Я відмовився ставити свій підпис під цим листом – і, зрозуміло, колеги мене засуджували, називали противником свободи слова. Але я точно знав – зокрема із власного професійного досвіду – що "Правда" й інші газети радянського часу – це ніяка не журналістика, це робота на владу й безпардонна пропаганда.

Читайте також: Медведчука вимкнули: причини й наслідки неочікуваного рішення. ВІДЕО

Крім того, я побачив, що коли один із журналістів "Правди" вирішив вибачитися перед читачами за всю брехню, яку вони могли побачити на сторінках цієї газети протягом цілого століття, переважна більшість співробітників редакції "головної газети країни" його засудила. Вони не хотіли вибачатися. Вони хотіли брехати далі. І я не розумів, чому повинен захищати цих людей. Яка в біса журналістика?

Те ж саме стосується телеканалів Віктора Медведчука. Яка в біса журналістика? Як узагалі можуть існувати телевізійні канали, весь сенс роботи яких – знищення власної країни?

При цьому, зрозуміло, я добре пам'ятаю, що після заборони КПРС ця партія була відновлена ​​й у Росії, і в Україні за допомогою Конституційних судів. І що професійні брехуни теж повернулися до журналістики. І їхні газети теж.

Читайте також: Три причини, з яких Зеленський пішов на прямий конфлікт із Медведчуком

А незабаром, за всього лише десятиліття після серпня 1991 року, вся російська журналістика перетворилася на суцільну "Правду". І людей, які підписували лист на захист комуністичних газет, із професії вичавили. Переможці їх не пожаліли.

Тому для мене є важливим не тільки те, щоб у нашому ефірі не було проросійських телеканалів, а в парламенті – проросійських політиків. Для мене важливим є й те, щоб рішення про закриття телеканалів і про переслідування колабораціоністів мали чітке правове обґрунтування й не стали сходинкою на шляху до побудови авторитарного режиму.

Тому що в цьому разі вони обов'язково повернуться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини