MENU

Викладачку Євгенію Більченко, яка назвала мовний закон "фашистським", відсторонили від занять

1073 0

Професорку кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенію Більченко відсторонили від викладання. Однак із вишу її не звільнили – рекомендують зосередитися на науковій та навчально-методичній діяльності.

Про своє відсторонення Більченко повідомила у коментарі Нromadske.ua, інформує .UAINFO.org.

Більченко зазначила, що університет їй не надав жодного документального підтвердження щодо відсторонення від занять. Однак доступу до пар вона більше не має, адже її курси прибрали з розкладу.

"Університет повністю заблокував будь-які інформаційні контакти. Мені тільки усно було повідомлено, що я не звільнена, і я отримала підтвердження у вигляді заробітної плати. Від пар мене відсторонили. Офіційної причини документально я не отримала", — розповіла нам Більченко.

Вона додала, що по документальні підтвердження в університет звертався її адвокат, однак відповіді так і не отримав. За словами Більченко, їй навіть не відомо, чи працює робоча група, яка має вивчати її ситуацію. 

Читайте також: "Якщо ми дамо забрати у нас українську мову, то зникнемо як нація", – Євген Клопотенко висловився щодо мовного закону

Викладачка зазначила, що наразі готує адвокатський запит, щоб отримати роз'яснення стосовно ситуації, яка склалася. 

"Є спроба надати справі політичний оборот і від мовного цькування перейти до пошуку "неблагонадійної" інформації в моїх відкритих лекціях. Робоча група невідомих експертів з невідомих мені організацій пильним поглядом читає мої лекції й непохитною рукою виколупує з них Кремль", — написала Більченко у Facebook.

Доповнено: Інформацію про відсторонення Більченко нам підтвердив очільник Інституту філософської освіти і науки університету імені Михайла Драгоманова Іван Дробот.

"Її відсторонено від навчальної роботи. Але вона отримує зарплату, тому їй рекомендовано зосередитися науковій, навчально-методичній роботі — опрацюванні програм тощо", — зазначив Дробот.

Він зазначив, що робоча група, яка вивчала ситуацію із заявами Більченко, припинила свою роботу ще 5 лютого.

На запитання щодо можливого звільнення Більченко Дробот відповів, що наразі йому відомо лише про рішення вченої ради, у якому про звільнення викладачки не йшлося.

Що це взагалі за скандал із Більченко?

Після посилення дії закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної» Більченко назвала його "фашистським", а Україну — "американською колонією". Українська влада, на її думку, керована "вуличними етнорадикалами". Сама ж Україна для Більченко є "тоталітарною країною".

"За зовнішнім маркером знакової сфери приховується щось глибше і страшніше. Це глибше мовних норм і страшніше вуличних побиттів. Ім’я йому — "звичайний фашизм", — заявила професорка про посилення мовного закону.

Також вона написала, що зараз "свідомо переходить у сфері обслуговування на російську". Себе Більченко називає представницею "російської цивілізації" і заявляє про "націоналістичну цензуру" і "ксенофобію щодо власного населення" в Україні.

Читайте також: "Це спроба реваншу Росії": Княжицький про розгляд конституційності мовного закону

Після шквалу критики в соцмережах викладачка записала відеозвернення до президента Володимира Зеленського і заявила, що її "переслідують за політичною і національною ознакою за вільне вираження своєї думки". Вона також стверджує, що їй морально та фізично погрожують.

 

А що про це думають в університеті?

Там назвали такі заяви викладачки неприпустимими й неприйнятними висловлюваннями проти української мови, українських громадян та України.

У профспілці університету переконують, що заяви "зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету".

Читайте також: "Навіщо КМІС маніпулює питанням про мову? – Тому що опитування замовила ОПЗЖ?"

"Використання української мови в освітньому процесі та діловодстві є усталеною традицією і моральним переконанням членів колективу університету, який відстоює позиції виконання всіх норм і вимог Конституції та мовного законодавства в Україні", — йдеться у заяві.

Водночас у виші запевнили, що попри гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет діятиме відповідно до закону. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини