Міністр Уруський заявив, що український супутник "Січ" на орбіту може вивести SpaceX. У Держкосмосі повідомили, що у бюджеті на цей проєкт грошей не знайшлося. ВІДЕО
Україна веде переговори з компанією американського винахідника Ілона Маска SpaceX щодо співробітництва для запуску супутника дистанційного зондування Землі "Січ 2-30 (2-1)", запланованого на грудень 2021 року.
Як пише Оbozrevatel, про це повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на телеканалі "Перший діловий". Запис програми опубліковано в YouTube, інформує UAINFO.org.
Міністр сказав, що на сьогодні космічний апарат практично готовий, потрібні ще остаточний аналіз і технічні перевірки.
"Ми зараз інтенсивно працюємо з потенційною компанією, яка надає послуги із запуску, тому що це не так просто. Це іноземна компанія", – сказав Уруський.
Читайте також: NASA выдало контракт по доставке грузов на Луну американо-украинской компании Firefly Aerospace
Він підкреслив, що рішення про співпрацю було ухвалено президентом.
Він уточнив, що йдеться про SpaceX.
"У нас реально є вікно для запуску апарата в грудні за допомогою іноземного оператора", – сказав міністр.
Він додав, що експерти перевіряють сумісність апарата з ракетою-носієм.
Уруський також розповів, що особисто побував у Дніпрі на "Південмаші", де перевірив реальний стан космічного апарата.
При цьому у Держкосмосі повідомили, що заява міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського про готовність супутника "Січ 2-1" до запуску не відповідає дійсності.
Як зазначається у заяві пресслужби Державного космічного агентства, за даними розробника КС ДЗЗ "Січ 2-1" КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля, роботи зі створення супутника виконано орієнтовно на 85%, роботи зі створення наземного сегмента (центр управління) - на 45%.
"ДКА заявляє, що станом на початок грудня 2020 року проєкт КС ДЗЗ "Січ 2-1" перебуває у замороженому стані, без фінансування і навіть пропозицій до фінансування, без жоднихх домовленостей щодо запуску супутника і його експлуатації на орбіті. Можливість виконати завдання президента України Володимира Зеленського з'явилася тільки після тієї роботи, яку провело керівництво ДКА і КБ "Південне" разом з іншими структурами упродовж останніх двох місяців і продовжує у посиленому темпі досі", - наголошується в повідомленні.
Читайте також: Китайские ученые отправят в космос квантовое послание
Там уточнюють, що наразі не вирішене питання фінансування проєкту.
"Зважаючи на значний обсяг коштів, які необхідно залучити для завершення виконання робіт по вказаному проєкту, ДКА ініціювало звернення до депутатського корпусу у листопаді-грудні 2020 з проханням врахувати у проєкті Держбюджету України на 2021 рік виділення бюджетних коштів у сумі понад 200 млн. грн. для забезпечення доопрацювання та пуску супутника "Січ 2-1" у 2021 році. Однак у Державному бюджеті України на 2021 рік зазначені кошти передбачені не були", - наголошується в повідомленні.
У цих умовах розробники підготували проєкт постанови Кабміну, що передбачає перенаправлення коштів з проєкту "Циклон-4" на фінансування космічної системи "Січ 2-1", але поки відповіді не отримали.
Читайте також: В США изобрели новую термоядерную ракету, которая в 10 раз быстрее сможет доставить людей на Марс
У той час, коли Уруський давав інтерв'ю, Держкосмос домовлявся зі SpaceX щодо запуску супутника у IV кварталі 2021 року. Однак з'ясувалося, що навантаження на апарат в тій позиції, в якій пропонується його розташувати, буде перевищувати в кілька разів показники, заявлені у вимогах до експлуатації "Січ 2-1", що фактично виведе з ладу супутник. Над цим почали працювати ДКА і КБ "Південне".
"Заяви офіційних осіб про події чи роботи, у яких останні не брали участі або інформація про які відсутня, ставлять під загрозу престиж державних органів влади та повертають суспільство у радянський період, коли гасла були важливішими за правду", - наголошується в повідомленні.
У Держкосмосі запевнили, що всі залучені до створення супутника структури космічної галузі "зроблять все можливе, щоб супутник "Січ 2-1" було запущено на орбіту в рік 30-річчя Незалежності України, відповідно до поставленого завдання президента України Володимира Зеленського".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки