MENU

Фізична активність зменшує ризик смерті від інфаркту – дослідження

720 0

Фізична активність зменшує ризик смерті від інфаркту – дослідження

Велика кількість пацієнтів, які перенесли інфаркт, вмирає відразу або протягом чотирьох тижнів після нього. Нове дослідження показало, що у фізично активних людей шанс вижити в цей період набагато вищий, ніж у тих, хто веде сидячий спосіб життя.

Про це пише 24 канал з посиланням на Oxford Academisc, інформує UAINFO.org.

Вчені з Данії проаналізували дані про 28 тисяч осіб, які померли від інфаркту міокарда. Вчені виділили групи учасників дослідження в залежності від того, наскільки вони були фізично активні у вільний час.

Читайте також: Кардиолог рассказала о признаках "тихого инфаркта"

Протягом 28 днів після інфаркту померли майже 5 тисяч осіб, відразу померли 62% з них. Чим більше фізично активними були учасники досліджень, тим вище у них був шанс прожити довше.

У людей з помірним і високим рівнем фізичної активності ризик миттєвої смерті від інфаркту міокарда був нижче на 33% і 45% відповідно, ніж у тих, хто вів сидячий спосіб життя. На двадцять восьмий день у них ризик смерті був нижче на 36% і 28% відповідно.

На думку авторів, їхня робота показує, що навіть низький рівень фізичної активності знижує ризик серцевого інфаркту, однак це твердження потребує додаткових дослідженнях.

Читайте також: Работа как диагноз: как разные рабочие графики влияют на здоровье

Фізична активність займає центральне місце в інструкціях з профілактики серцево-судинних хвороб. Водночас механізми цієї дії вивчений не повністю. Зараз вважається, що найважливішу роль відіграє так зване ішемічне прекондиціонування.

Йдеться про виникнення під час вправ коротких епізодів нестачі крові в серцевому м'язі з наступною нормалізацією кровообігу. В цей час серце тренується протистояти ішемії: організм починає швидко виробляти речовини, які посилюють кровообіг, в результаті чого утворюються додаткові судини. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини