MENU

Демографічно 2020 рік став найгіршим в історії України. Уперше в нас народилося вдвічі менше людей, ніж померло

427 0

Демографічно 2020 рік став найгіршим в історії України. Уперше в нас народилося вдвічі менше людей, ніж померло

Поки демографи відпочивають. Держстат надав кінцеву демографічну статистику за 2020 рік. Грудень виявився неприємно рекордним – 67,5 тис. смертей. У цілому 2020 рік став гіршим за 30-річну історію незалежної України: уперше народилося вдвічі менше, ніж померло (47,5%).

Про це на власній сторінці у  Facebook пише лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський, інформує UAINFO.org.

Якщо значне підвищення кількості летальних випадків пов'язане з пандемією (додаткова летальність), то 293 тис. новонароджених – сумний вирок владі, яка вже сім років поспіль не в змозі дати українцям упевненість у майбутньому.

Читайте також: Прикриваючи свою безпорадність, влада готова збільшити кількість смертей українців від хвороб

Надам ще один неприємний для багатьох факт – у 2012 році кількість новонароджених склала 78% від кількості померлих (у 1991-му – 95%, у 1992-му – 85%). Саме цей рік був демографічно найкращим в Україні у третьому тисячолітті.

Читайте також: Показники летальності засекречені: лікар розповів, що не так зі статистикою по COVID-19 в Україні

Ще важлива, на мій погляд, річ. Додаткові 35 тис. смертей у 2020-му сформувалися не лише за рахунок померлих від COVID-19 (18 тис.). Крім того, зросла кількість померлих від інших причин, тобто у зв'язку з ненаданням медичної допомоги та іншими факторами.

А до чого тут демографи? Ні до чого. Вони все більше розповідають суспільству про термінову необхідність нового перепису. А демографічну катастрофу в окремо взятій країні чомусь не бачать (це світова тенденція тощо). Ну це таке.

Слава Україні! Героям слава!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ВОЛЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини