"Почуття бідності – виключно суб’єктивне", – експерти прокоментували статистику, де 70% українців вважають себе бідними
За даними Державної служби статистики, 70% українців відносять себе до категорії бідних, водночас 12% респондентів зазначають, що їх доходів достатньо для прожиття. Експерти впевнені, що віднесення людиною себе до категорії бідних – це виключно психологічне сприйняття.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав Олег Пендзин, член українського Економічного дискусійного клубу, передає UaInfo.
"ООН визначає межу бідності, якщо людина отримує 1,2 дол. на день. Ця цифра значно менша, аніж в Україні. Тому з цієї точки зору бідність – це чисто психологічний підхід. І коли говорять про бідність в США і в Україні – мова іде про різні цифри, а також різний рівень соціального забезпечення та допомоги", - сказав він.
"В США якщо у вас дохід менший аніж середній по штату – а це приблизно 1,5 тис. дол. на місяць – то ви можете отримувати безкоштовні продукти харчування. Для України такі кошти мають зовсім іншу вагу", - зазначив він.
Читайте також: В Україні введуть податок на необґрунтовані витрати українців
Як зауважив співробітник ДУ "Інституту економіки і прогнозування" НАН України" Владислав Зимовець, за межею бідності слід вважати тих людей, які живуть на дохід менший, аніж 8 тис. грн на місяць.
"Якщо ми будемо брати підходи Світового банку, то середній клас – це ті громадяни, які живуть на суму від 8 тис грн. на місяць і вище", - сказав він.
Він також розкритикував методологію Державної служби статистики України, що не відображає реальної картини в країні.
"Виводити середній показник в країні на основі опитування 10 тисяч домогосподарств – неправильно, оскільки вартість життя у великих містах і малих селах є різною. Бідна людина в Києві може бути не дуже бідною на півдні України, чи в сільській місцевості", - сказав він.
Читайте також: Кабмін пропонує ввести новий податок на землю в Україні: що це означає
Водночас політичний експерт Богдан Бондаренко додав, що дійсно існує проблема із використанням різних методик розрахунків, і залежно від обраної буде відрізнятись результат.
"Але так чи інакше, якщо ми говоримо про те, чи відчуває себе людина бідною чи ні – це дійсно суб’єктивне відчуття людини. Це залежить не лише від економічного становища, але від того, як людина сприймає себе у суспільстві", - впевнений він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки